Airbnb uniemożliwia zarezerwowanie noclegu mieszkańcom Rosji i Białorusi

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Na początku marca zarząd Airbnb poinformował o zawieszeniu swojej działalności na terytorium Rosji i Białorusi. Teraz, amerykańska firma poszła o krok dalej i uniemożliwiła zarezerwowanie noclegu na całym świecie osobom pochodzącym z Rosji i Białorusi.

Foto poglądowe: Filios Sazeides/ Unsplash

Airbnb.pl to serwis internetowy, który oferuje możliwość wynajmu lokalu od osób prywatnych. Portal ten zrzesza miliony gospodarzy z ponad 190 krajów.

W związku z inwazją Rosji na Ukrainę, firma zawiesiła swoją działalność w Rosji i Białorusi. Od początku marca na terenie obu krajów nie można rezerwować tam zlokalizowanych noclegów i atrakcji.

W poniedziałek Airbnb postanowiło zaostrzyć swoje stanowisko wobec rosyjskiej agresji i poinformowało o uniemożliwieniu mieszkańcom Rosji i Białorusi rezerwowania noclegów i atrakcji na całym świecie. Nie dotyczy to rezerwacji dokonanych przed 4 kwietnia 2022 roku.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.