AirAsia wpuści do samolotu tylko zaszczepione osoby

Jak poinformował malezyjski przewoźnik AirAsia, na pokład jego samolotów będą mogły wejść tylko i wyłącznie osoby, które zaszczepiły się przeciwko COVID-19.

Foto: Isabel Lee/ Unsplash

Zgodnie z komunikatem wydanym przez AirAsia, linie te będą wymagały od swoich pasażerów pełnego szczepienia przeciwko koronawirusowi. W przypadku niezaszczepionych osób poniżej 18. roku życia, będą one musiały podróżować w obecności zaszczepionych rodziców lub opiekunów prawnych. Wszystko po to, aby wznowić loty krajowe i międzynarodowe.

– Podjęliśmy decyzję o wpuszczaniu na pokład tylko w pełni zaszczepionych pasażerów, by zapewnić jak największe bezpieczeństwo wszystkich naszych gości oraz pracowników. Załogi na wszystkich naszych lotach są w pełni zaszczepione, podobnie z pracownikami na lotnisku – powiedział cytowany przez Fly4free.pl Riad Asmat, prezes Air Asia Malaysia.

Ponadto przewoźnik wprowadził obowiązek wykonania odprawy przed planowanym rejsem. Można to zrobić za pomocą aplikacji linii o nazwie Super App. Takie rozwiązanie ma przyczynić się do ograniczenia kontaktu fizycznego między pracownikami a pasażerami.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.