AirArabia przyśpiesza uruchomienie trasy z Krakowa do Szardży!

Połączenie z Krakowa do Szardży w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zostanie uruchomione nie 29 czerwca jak pierwotnie planowano, a 15 czerwca. Trasa zostanie również wydłużona o dwa miesiące w rozkładzie lotów.

Szardża, ZEA/ Fot: Ainur Kamaev, Unsplash

Polska jest prawdziwym podróżniczym hitem wśród mieszkańców Bliskiego Wschodu. Mieszkańcy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Kuwejtu, Arabii Saudyjskiej i innych państw regionu tłumnie wybierają się na wakacje nad Bałtykiem. Chociaż w tym wypadku Bałtyk nie jest precyzyjnym określeniem, bo Blisko-wschodni turyści szczególnie upodobali sobie Kraków i Zakopane. Trudno im się dziwić – w miesiącach letnich klimat w Polsce dla turystów z tego regionu świata jest idealny. Mogą oni zobaczyć góry i średniowieczną architekturę, a w tym wypocząć za bardzo dobrą cenę. Nie dziwi więc, że takie linie jak Air Arabia uruchamiają połączenia z Emiratów do Polski. Niedawno pisaliśmy, że Jazeera uruchomi bezpośrednie loty z Krakowa do Kuwejtu. Loty z Bliskiego Wschodu do Polski okazały się takim hitem, że Air Arabia doda mnóstwo rotacji na swojej trasie z Szardży do Krakowa.

Więcej połączeń z Krakowa do ZEA

Połączenie linii AirArabia z Szardży w Zjednoczonych Emiratach Arabskich do Krakowa okazało się takim hitem wśród mieszkańców Bliskiego Wschodu, że trasa wystartuje dwa tygodnie wcześniej i będzie wykonywana dwa tygodnie dłużej. Trzeba przyznać, że to właśnie w tym kierunku głównie podróżują pasażerowie, nie w druga stronę. Pierwotnie połączenie miało wystartować 29 czerwca, ale pierwszy lot zostanie wykonany już 15 czerwca. Ostatni lot miał być wykonany na tej trasie 1 września, a tymczasem w systemie rezerwacyjnym przewoźnika ostatni lot widnieje na 25 października.

Warto zaznaczyć, że przez pierwsze dwa tygodnie trasa będzie wykonywana trzy razy w tygodniu (środa, sobota, niedziela), a od 29 czerwca do 25 października codziennie.

Źródło: www.airarabia.com/en

Samolot linii Air Arabia/ Tło: Md Shaifuzzaman Ayon – Own work, CC BY-SA 4.0

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.