Air Vanuatu postawione w stan likwidacji

Air Vanuatu to narodowe linie lotnicze Vanuatu, niewielkiego państwa wyspiarskiego na Pacyfiku. Niestety po 40 latach nieprzerwanej działalności przewoźnik zostanie postawiony w stan likwidacji.

Przewoźnik z Vanuatu będzie zlikwidowany/ Fot: MiLordPP – Domena publiczna

Vanuatu to niewielkie państwo wyspiarskie w Oceanii, na wodach Pacyfiku. Kraj od 1981 roku miał własne, narodowe linie lotnicze – Air Vanuatu. Z lepszymi i gorszymi okresami przewoźnik działał nieprzerwanie przez ponad 40 lat. Niestety dobry czas na rynku dla przewoźnika z Vanuatu się skończył. Na początku maja podjęto decyzję o rozpoczęciu procesu likwidacji Air Vanuatu.

Linia lotnicza z Oceanii postawiona w stan likwidacji

Już kilka tygodni wcześniej Air Vanuatu informowało swoich pasażerów o odwołaniu wszystkich najbliższych zaplanowanych lotów. Teraz wiemy już, że przewoźnik nie wróci do ich wykonywania. Pasażerowie są proszeni przez przewoźnika o niestawianie się na lotniskach, z których mieli rozpocząć swoje rejsy, gdyż Air Vanuatu nie jest w stanie zrealizować zaplanowanych lotów, ani zaproponować alternatyw innymi liniami lotniczymi.

Konkurencja już ogłasza zwiększenie ilości wykonywanych połączeń do Vanuatu, aby zapełnić lukę po likwidacji Air Vanuatu.

Źródło: www.reuters.com/business/aerospace-defense/air-vanuatu-put-into-voluntary-liquidation-aims-resume-operations-2024-05-10/

Samolot linii lotniczych Air Vanuatu/ Tło: aeroprints.com, CC BY-SA 3.0

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.