Air Seychelles ma uruchomić w grudniu bezpośrednie loty z Warszawy na Seszele

Pod koniec grudnia 2021 roku mają ruszyć bezpośrednie loty z Warszawy na Seszele. Połączenie ma realizować narodowa linia Seszeli, Air Seychelles. Jedynym problemem jest brak regulacji lotniczych pomiędzy Seszelami a Polską, które mają zostać jednak osiągnięte przez pierwszym planowanym wylotem.

Fot: Airbus A330 Air Seychelles/ Autorstwa Ralf Roletschek-Praca własna, CC BY 3.0/ Źródło

Lotnisko Chopina w Warszawie może liczyć na jedno z najbardziej egzotycznych połączeń bezpośrednich w swojej siatce połączeń. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to 25 grudnia stołeczne lotnisko zostanie połączone pierwszym rejsem z Victorią, stolicą Seszeli, leżącą na wyspie Mahé.

Loty będzie realizować linia Air Seychelles swoimi Airbusami A320-200neo. Niestety, nie jest pewne czy linia wystartuje z lotami na czas, czyli pod koniec grudnia.

Polska niestety nie posiada umowy regulującej ruch lotniczy między omawianymi dwoma państwami, co uniemożliwia wykonywanie ruchu pasażerskiego na ten moment (oprócz czarterów). Seszele dąży do jak najszybszego podpisania umowy regulującej, ale jeszcze nie wiadomo, jak szybko potoczy się sprawa. Jeśli nie uda się osiągnąć porozumienia, linia będzie mogła na początek zacząć latać jako czarter, a wystartować z regularnymi lotami komercyjnymi z opóźnieniem.

Połączenie ma mieć międzylądowanie w Kairze, w celu uzupełnienia paliwa. Loty miałby się odbywać w środy i soboty.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.