Air Serbia poleci częściej z Krakowa do Belgradu

Aż dwa razy więcej połączeń z Małopolski do serbskiej stolicy w sezonie letnim – takie zmiany na trasie Kraków-Belgrad wprowadzi Air Serbia.

Fot: stolica Serbii, Belgrad/ Dimitrije Milenkovic, Unsplash

Belgrad to jedna z najciekawszych stolic w całej Europie na wakacyjnego city breaka. Cała Serbia to przepiękny kraj, który od dłuższego czasu zachwyca podróżników, a wciąż pozostaje niedoceniony. Teraz podróżni z Polski będą mieli większe możliwości na zwiedzenie tego świetnego państwa – narodowy serbski przewoźnik, Air Serbia, zwiększył ilość wykonywanych lotów na trasie z Krakowa do Belgradu dwukrotnie: teraz będzie latał do stolicy Serbii aż 4 razy w tygodniu!

Więcej lotów z Polski do Serbii na wakacje

Air Serbia to narodowy serbski przewoźnik. Już od jakiegoś czasu lata on na trasie z Belgradu do Krakowa. W sezonie zimowym wykonywał on dwa loty tygodniowo pomiędzy tymi miastami: w poniedziałki oraz piątki. Połączenie jest wykonywane samolotem ATR 72, czyli maszyną turbośmigłową. Taki rozkład lotów będzie obowiązywał jednak tylko do końca marca.

Od początku kwietnia Air Serbia będzie latać z Krakowa do Belgradu nie 2, a 4 razy tygodniowo. Do poniedziałkowych i piątkowych rotacji, które będą wykonywane w godzinach porannych, dojdą loty w środy i niedziele w godzinach wieczornych. Dodatkowe loty to doskonała okazja na wycieczkę do stolicy Serbii i poznanie bliżej tego cudownego miasta.

Źródło: www.pasazer.com/news/465001/air,serbia,podwoi,liczbe,lotow,z,krakowa,do,belgradu

Tło: samolot Air Serbia/ Ondrej Bocek, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.