Air New Zealand: pasażerowie będą ważeni przed wejściem na pokład samolotu

Linie lotnicze Air New Zealand zapowiedziały, że w czerwcu br. wprowadzą system ważenia pasażerów wraz z ich bagażem podręcznym przed wejściem na pokład samolotu. Procedura będzie odbywać się na lotnisku w Auckland.

Foto: Daniel Norris/ Unsplash

Air New Zealand, jedna z wiodących linii lotniczych w regionie, ponownie wprowadzi procedurę ważenia pasażerów na lotnisku w Auckland. Podobna akcja miała już miejsce w 2015 roku.

W najbliższym miesiącu linie będą chciały zważyć 10 tysięcy pasażerów wraz z ich bagażem podręcznym. Procedura będzie odbywać się przed wejściem na pokład samolotu. Badanie nie będzie obowiązkowe.

– Ważymy wszystko, co leci samolotem – od ładunku, przez posiłki na pokładzie, po bagaże w luku bagażowym. W przypadku pasażerów, załóg i toreb podręcznych posługujemy się średnimi wagami, które uzyskujemy przy okazji tego typu działań – powiedział Alastair James, specjalista Air New Zealand ds. poprawy kontroli ładunku.

Rozwiązanie to ma na celu lepsze rozłożenie wagi na pokładzie samolotu, które przyczyni się do poprawy stabilności i wydajności lotu.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.