Air France przeniesie wszystkie połączenia z Paryża na lotnisko Charlesa De Gaulle’a

Air France, jedna z największych i najbardziej renomowanych linii lotniczych we Francji, ogłosiła znaczącą zmianę w swojej strategii. W odpowiedzi na zmiany w popycie i polityce lotniczej, linia lotnicza przeniesie wszystkie swoje loty krajowe z lotniska Paryż-Orly (ORY) na międzynarodowe lotnisko Charlesa De Gaulle’a (CDG) w Paryżu.

Lotnisko Charlesa De Gaulle’a, foto: Tom Caswell/ Flickr

Decyzja Air France o przeniesieniu swoich krajowych lotów na CDG wynika z kilku czynników. Po pierwsze, linia lotnicza zauważyła spadający popyt na połączenia krajowe, zwłaszcza w świetle rosnącej popularności podróży samochodem czy koleją. Dodatkowo, Air France kontynuuje swoje starania na rzecz zrównoważonej i bardziej przyjaznej dla środowiska działalności.

Air France planuje przeprowadzić tę zmianę stopniowo, do roku 2026. To oznacza, że linia lotnicza będzie miała wystarczająco dużo czasu na dostosowanie się do nowych warunków i zapewnienie, że podróżni nadal będą mieli łatwy dostęp do swoich ulubionych krajowych destynacji.

Po zakończeniu tej operacji, CDG stanie się głównym lotniskiem obsługującym zarówno loty krajowe, jak i międzynarodowe Air France. To może wpłynąć na wygodę podróżujących, umożliwiając łatwiejsze przesiadki i dostęp do szerokiej gamy destynacji na całym świecie.

Źródło: simpleflying.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.