Air France będzie latać też zimą z Krakowa do Paryża

Kraków Airport przekazało w swoich mediach społecznościowych informację, że linie lotnicze Air France będą latać ze stolicy Małopolski do Paryża również w sezonie zimowym 2023/24. Samoloty francuskiego przewoźnika w Paryżu lądują na lotnisku Paryż-Roissy-Charles de Gaulle.

Lotnisko Kraków-Balice może się już cieszyć przedłużeniem działania jednej z najważniejszych tras w całej swojej siatce połączeń, albowiem Air France i Kraków Airport doszli do porozumienia w sprawie wykonywania regularnych lotów narodowego francuskiego przewoźnika z Krakowa do Paryża również w sezonie zimowym 2023/24.

Połączenie z byłej stolicy Polski do stolicy Francji było i będzie wykonywane 3 razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i niedziele. Charakterystyka tej trasy pozostanie taka sama jak w sezonie letnim. Jej ogromnym plusem jest lądowanie na lotnisku Paryż-Roissy-Charles de Gaulle, które jest największym lotniskiem w całej Francji i oprócz świetnej i szybkiej komunikacji z centrum jest też doskonałą bazą przesiadkową do dalszych podróży.

Prezes zarządu Kraków Airport Radosław Włoszek wypowiedział się, że Paryż cieszy się wielką popularnością wśród pasażerów podróżujących z Krakowa i utrzymanie tego połączenia to decyzja, która niezmiernie cieszy władze lotniska. Podkreślił też, że to połączenie wzmacnia ruch turystyczny oraz biznesowy, wzmacniając dzięki temu kontakty gospodarcze między Krakowem a Paryżem.

Źródło/ Tło: Daniel Eledut, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.