Air Arabia wznowi loty z Sharjah do Afganistanu

Air Arabia ogłosiła wznowienie lotów z Emiratów do stolicy Afganistanu, Kabulu, po przerwie związanej z wydarzeniami politycznymi w kraju.


Foto: Papas Dos/ Flickr

przewoźnik z siedzibą w Sharjah, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ogłosił plan wznowienia lotów do Kabulu, co stanowi ważny krok w ponownym nawiązaniu połączeń międzynarodowych w Afganistanie. Loty międzynarodowe do stolicy kraju mają zostać wznowione od 10 stycznia 2024 roku.

Powrót usług lotniczych do Afganistanu ma na celu wspieranie podróży rekreacyjnych oraz przywrócenie jeszcze większej liczby połączeń pasażerskich między Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi a Afganistanem. W obliczu ustabilizowania się sytuacji politycznej, linie lotnicze starają się ponownie umożliwić podróżnym swobodne poruszanie się między tymi dwoma krajami.

Decyzja Air Arabii o wznowieniu lotów do Kabulu wiąże się również z ożywieniem konkurencji na rynku lotniczym Afganistanu. Wzrost liczby przewoźników obsługujących trasy do tego kraju przełoży się na obniżenie cen biletów lotniczych, co z kolei będzie korzystne dla podróżnych oraz miejscowej społeczności.

Źródło: simpleflying.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.