Aerofłot zawiesza wszystkie połączenia zagraniczne

Dubaj 2022, pomocnik planowania – KLIKNIJ, aby włączyć

Zgodnie z informacją przekazaną przez państwowe rosyjskie linie lotnicze, od 8 marca przestaną one wykonywać międzynarodowe połączenia. Wyjątek ma stanowić jedynie Białoruś.

Foto: Anna Zvereva/ Flickr

Po ataku Rosji na Ukrainę, większość krajów Europy, jak również Kanada i USA zamknęły przestrzeń powietrzną dla samolotów rosyjskich linii lotniczy, w tym również dla Aerofłotu.

Co więcej, umowy wypowiadają również ubezpieczyciele, a właściciele samolotów żądają zwrotu swoich maszyn. Na domiar tego, narodowy przewoźnik Rosji został wykluczony przez Sabre Corporation z Globalnego Systemu Dystrybucji, używanego do rezerwacji lotów.

W związku z tym, Aerofłot ogłosił, że od 8 marca wstrzyma wszystkie połączenia międzynarodowe z wyjątkiem Białorusi. Od tego momentu rosyjskie linie mają skupić się na realizowaniu lotów krajowych.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Interesuje się piłką nożną oraz - co nie może dziwić - ekonomią. Jego marzeniem jest zwiedzić Azję, a także przejechać legendarną Route 66.