Aer Lingus wznawia na dwa miesiące loty do Warszawy

Irlandzkie linie lotnicze z siedzibą w Dublinie wznowią realizacje połączeń do Warszawy-Chopina w grudniu 2023 roku i styczniu 2024 roku. Loty zostaną uruchomione specjalnie na czas bożonarodzeniowy i noworoczny.

Fot: Matheus Câmara da Silva, Unsplash

Aer Lingus to przewoźnik z irlandzkiego Dublina, który oferuje korzystnie cenowo loty z Irlandii do Europy i Ameryki Północnej. Linie te wznowią połączenie z Warszawy do Dublina po ich zawieszeniu na początku 2018 roku. Loty jednak będą realizowane przez jedynie ponad miesiąc: od 13 grudnia 2023 roku do 10 stycznia 2024 roku. Okres przywrócenia lotów przypada na czas bożonarodzeniowo-sylwestrowy, czyli na spodziewany większy ruch turystyki rodzinnej, powracającej do Polski z wyżej wymienionych okazji.
Loty odbywać się będą dwa razy w tygodniu: w środy i soboty. Przelot w jedną stronę ma trwać 3 godziny i około 10 minut.

Powrót po 5 latach do Warszawy

Irlandzki przewoźnik wraca do Warszawy po 5 latach przerwy. Aer Lingus jeszcze przed pandemią Covid-19, na początku 2018 roku wycofał swoje połączenie z Dublina na warszawskie lotnisko Chopina.

Brak regularnych lotów Aer Lingus do Polski to przykry fakt, chociażby ze względu na to, że linie te oferują częste promocje na kierunkach do Stanów Zjednoczonych, więc w czasach ich obecności w naszym kraju mogliśmy złapać promocyjne loty do USA z szybką przesiadką w Irlandii.

Zdjęcie w tle: Anna Zvereva from Tallinn, Estonia – Aer Lingus, EI-CVA, Airbus A320-214, CC BY-SA 2.0

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.