Abu Dhabi znosi obowiązek wykonywania testów przed wjazdem do Emiratu

Od 19 września Abu Dhabi znosi restrykcyjne przepisy wjazdowe na teren Emiratu i stolicy Państwa. Teraz wjeżdżając do miasta z innych terenów Zjednoczonych Emiratów Arabskich nie trzeba będzie wykonywać dodatkowego testu na Covid-19. Ta świetna informacja dotyczy zarówno mieszkańców, jak i turystów!

Fot: Arabian Buisness

Władza Zjednoczonych Emiratów Arabskich podjęła decyzję o znacznym otworzeniu stolicy, poprzez anulowanie obowiązku każdorazowego testowania się przed wjazdem do głównego Emiratu. Nowe, bardziej liberalne przepisy wjazdowe będą obowiązywać od 19 września.

Przyczyną takiej decyzji są znacznie mniejsze ilości zachorowań oraz gigantyczna ilość zaszczepionych obywateli.

Teraz można swobodnie wjechać do Abu Dhabi np. z Dubaju, więc wycieczki do stolicy powracają – ZAREZERWUJ TUTAJ.

Warto jednak przypomnieć, że na miejscu działa system odpowiadający naszemu paszportowi zdrowotnemu. Wejście do wielu atrakcji i centrum kulturowych jest możliwe za wyjątkiem okazania dowodu zaszczepienia.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.