Abu Zabi luzuje zasady wjazdu do miasta i całego Emiratu

Dubaj 2022, pomocnik planowania – KLIKNIJ, aby włączyć

Od 28 lutego podczas wjazdu do Abu Zabi (jak i całego Emiratu) nie będzie już potrzebny paszport szczepionkowy. To początek dużego luzowania obostrzeń na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Świetnie informacje docierają do nas ze stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Od 28 lutego nie będzie trzeba ukazywać paszportu szczepionkowego jadąc do Abu Zabi. Zasada ta dotyczy zarówno samego miasta, jak i całego terenu Emiratu Abu Zabi.

W praktyce oznacza to bezproblemowy wjazd, bez testów i paszportów szczepionkowych. Sytuacja pandemiczna w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest bardzo dobra i pozwoliła podjąć kroki luzujące restrykcje. Warto jednak przypomnieć, że paszport szczepionkowy nadal jest potrzebny do okazania w praktycznie każdym miejscu publicznym w mieście!

Obostrzenia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich są stopniowo luzowane, aż z czasem powinny zniknąć wszystkie.
Od 1 marca przylatujący do Dubaju z ważnym paszportem zdrowotnym nie będą musieli wykonywać żadnych testów! Maski w przestrzeni publicznej też zostaną zniesione od 1 marca.
SZCZEGÓŁY

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.