Abu Dhabi testuje jeden z największych terminali pasażerskich tuż przed otwarciem

Port Lotniczy w Abu Dhabi w listopadzie ma otworzyć nowy terminal pasażerski, który będzie można nazwać megaterminalem. Nowy budynek ma mieć możliwość obsłużenia 45 milionów pasażerów rocznie. Teraz lotnisko zaprosiło 6 tysięcy wolontariuszy do testowania sprzętu w nowym terminalu i zaprasza całą społeczność Emiratu do pomocy w testowaniu przed oficjalnym otwarciem.

Lotnisko w Abu Dhabi jest jednym z największych lotnisk na całym Półwyspie Arabskim. Port lotniczy ze stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich ma jednak większe ambicje oraz równie wielki potencjał. Jakiś czas temu rozpoczęto tu budowę nowego Terminalu A, który miałby mieć możliwość obsłużenia nawet 45 milionów pasażerów rocznie.

Niestety po drodze pojawiły się liczne opóźnienia, które jeszcze spotęgowała pandemia i kryzys na świecie. Pierwotny termin oddania terminalu przesunął się z 2017 roku na listopad 2023 roku. Teraz otwarciu już nic nie powinno przeszkodzić, a od razu po otwarciu do nowego terminalu mają przenieść się linie Etihad Airways, Wizz Air i Air Arabia Abu Dhabi.

Władze lotniska zaprosiły do siebie 6 tysięcy wolontariuszy, aby razem z nimi i pracownikami przeprowadzić ćwiczenia próbne. Testowano wszystkie systemu lotniskowe, w tym te bezpieczeństwa i obsługi pasażerów, a rolą wolontariuszy była także ocena działania nowego terminalu.

Źródło/ Tło: @ad_airports

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.