94-letni Sobiesław Zasada pojedzie maluchem z Krakowa do Monte Cassino, aby uczcić jedną z najważniejszych bitew

94-letni Sobiesław Zasada, legendarny kierowca rajdowy, podejmuje się wyjątkowego wyzwania. Postanowił, że przejedzie maluchem z Krakowa do Monte Cassino we Włoszech, aby uczcić 80. rocznicę jednej z najważniejszych bitew II wojny światowej.

Sobiesław Zasada, foto: Jzdzarski/ Wikimedia

Sobiesław Zasada, mimo swojego wieku, nadal emanuje pasją do podróży i życia. Jego determinacja i zapał są inspiracją dla wielu ludzi, pokazując, że nigdy nie jest za późno, by realizować marzenia i uczestniczyć w wyjątkowych wydarzeniach.

Sobiesław Zasada chce uczcić 80. rocznicę bitwy pod Monte Cassino

Sobiesław Zasada, mający 94 lata, nie zamierza zwalniać tempa i wyrusza w kolejną niezwykłą podróż. Tym razem wybiera się maluchem z Krakowa do Monte Cassino, by uczestniczyć w obchodach 80. rocznicy jednej z najważniejszych bitew II wojny światowej.

Planowane wyruszenie w trasę zaplanowano na środę, 15 maja, o godzinie 8 spod Muzeum Inżynierii i Techniki przy ul. Świętego Wawrzyńca 15. Wyjazd organizowany jest przez Fundację Ewy i Sobiesława Zasady „Szerokiej Drogi” oraz Stowarzyszenie 126 Evolution.

Sobiesław Zasada to postać znana nie tylko w świecie sportu, ale również jako ekonomista i przedsiębiorca. W swojej karierze zdobył 3 złote medale mistrza Europy w rajdach oraz był 8-krotnym rajdowym mistrzem Polski.

Źródło: gazetakrakowska.pl

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.