32-letni pasażer udawał staruszka, bo chciał polecieć do Nowego Jorku

Jayesh Patel został zatrzymany przez ochronę na lotnisku w Nowym Delhi, ponieważ podszywał się pod starszego mężczyznę. Jego kłamstwo wyszło na jaw podczas kontroli bezpieczeństwa.

Lokalne media podają, że podejrzany próbował przedostać się do Stanów Zjednoczonych za pomocą podrobionego paszportu, w którym widniało nazwisko Singh oraz data urodzenia 1.02.1938r. Mężczyzna najwidoczniej przesadził z wiekiem, ponieważ od razu wzbudził podejrzenia.

zdjęcie: Central Industrial Security Force – CISF / Twitter

Indyjskie służby zajmujące się bezpieczeństwem krajowym (CISF) wydały oświadczenie, w którym można przeczytać, że pasażer założył okulary, turban i dorobił sobie białą brodę. By uczynić swój wygląd jeszcze bardziej wiarygodnym, użył wózka inwalidzkiego. Ponadto Patel miał nie nawiązywać kontaktu wzrokowego z ochroniarzami. Pracownik (CISF) oznajmił, że skóra mężczyzny była zbyt młoda jak na osobę w podeszłym wieku.

Obywatel Indii został przekazany urzędnikom imigracyjnym, zaraz po tym jak przyznał się jakie jest jego prawdziwe imię oraz, że pochodzi z miejscowości Ahmadabad. Wkrótce zostaną mu postawione zarzuty.

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.