3 kraje wprowadzają kwarantannę dla osób przyjeżdżających z Polski

Władze Litwy, Łotwy i Estonii postanowiły ponownie wprowadzić 14-dniową kwarantannę dla osób wracających z Polski. Powodem takich działań jest wzrost liczby zakażeń na koronawirusa w naszym kraju.

Ryga, zdjęcie: NakNakNak/ Pixabay 

Do Łotwy i Estonii bez konieczności odbycia kwarantanny mogą wjechać obywatele państw, w których liczba zakażeń nie przekroczyła 16 na 100 tys. mieszkańców. Do statystyk są zaliczane również osoby zakażone nie będące obywatelami tych państw, ale przebywające na ich terytorium.

W ostatnim czasie wskaźnik zakażeń w Polsce wzrósł do 20,9 os. na 100 tys. mieszkańców. Tym samym, od poniedziałku osoby podróżujące z Polski do Łotwy i Estonii, muszą odbyć 2-tygodniową kwarantannę.

Podobne zasady panują na Litwie. Władze tego kraju nakładają obowiązkową kwarantannę na osoby podróżujące z państw, w których liczba zakażeń przekracza 16 przypadków na 100 tys. mieszkańców. Nowe przepisy wjazdu na Litwę będą obowiązywać od 10 sierpnia – ograniczenia nie tyczą się tranzytu oraz osób pracujących na Litwie.

Listy państw bezpiecznych są aktualizowane przez Litwę, Łotwę i Estonię w każdy piątek.

Źródło: Next Gazeta

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.