28 atrakcji w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zostało nominowanych do nagrody Remarkable Venue Awards

Zjednoczone Emiraty Arabskie, znane z niesamowitej różnorodności i nowoczesności swoich atrakcji są miejscem wypoczynku i celem podróży ludzi z całego świata. Teraz aż 28 wyjątkowych miejsc w tym regionie zostało nominowanych do prestiżowej nagrody Remarkable Venue Award, która promuje kulturę i atrakcje turystyczne.

Muzeum Przyszłości, foto: Podróże z Hubertem

Nagrody są przyznawane przez Tiqets, firmę zajmującą się promocją muzeów i atrakcji na całym świecie. W konkursie bierze udział 8 krajów, w tym Zjednoczone Emiraty Arabskie, Wielka Brytania, USA, Francja, Włochy, Holandia, Portugalia i Hiszpania.

Nagrody obejmują 7 różnych kategorii, uwzględniając najwspanialsze muzea, najbardziej niezwykłe miejsca, znakomite punkty orientacyjne, doskonałe atrakcje dla rodzin, najlepsze aktywności, ukryte klejnoty i najbardziej innowacyjne obiekty.

Każda z nominowanych atrakcji wnosi niepowtarzalny wkład w bogactwo kulturalne i rozrywkowe Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W kategorii „Najlepsze Muzeum” rywalizują takie perły jak AYA, Luwr Abu Zabi, Kasr Al Hosn i Muzeum Przyszłości. Druga kategoria, „Najbardziej Niezwykłe Miejsce”, obejmuje Pałac Qasr Al Watan, Luwr Abu Zabi, widok na Palmę i Global Village. Wśród kandydatów w kategorii „Najlepszy Punkt Orientacyjny” znajdziemy takie ikony, jak Miracle Garden, Burj Al Arab, Fontanna przy Burj Khalifa i Dubai Frame. Jeśli chodzi o „Najlepsze Rodzinne Atrakcje”, w gronie nominowanych są Xline Dubaj, Zoo w Emirates Park, Park Wodny Aquaventure i Ski Dubai. W kategorii „Najlepsza Aktywność” znaleźć można fascynujące przeżycia, takie jak poranne safari na pustyni z przejażdżką na wielbłądzie, sandboardingiem i opcjonalnym quadem, rejs jachtem Lotus Mega, wycieczka po mieście Abu Zabi, wieczorne safari po pustyni z przejażdżką na wielbłądzie, sandboardingiem, występami na żywo i kolacją przy grillu. W kategorii, „Ukryty Klejnot”, rywalizują obserwatorium Sky Views, Expo City Dubai, widok na Palmę, Deep Dive Dubai i Plac Al Wasl. Z kolei w gronie „Najbardziej Innowacyjnych Obiektów” znalazły się Burj Khalifa oraz Alif i Terra w Expo City Dubai.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 18 września 2023 roku.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.