21-letnia Amerykanka najmłodszą osobą, która odwiedziła wszystkie kraje świata!

Dzięki rodzinie prowadzącej biuro turystyczne, 21-letnia Alexis Alford z Nevada City w stanie Kalifornia podróżowanie ma we krwi. W tym roku pobiła rekord Guinnessa i jest najmłodszą osobą, która odwiedziła wszystkie kraje świata w ciągu zaledwie… 3 lat!

Źródło: http://lexielimitless.com/

Źródło: http://lexielimitless.com/

Młoda Amerykanka już jako 12-latka imała się każdej pracy i oszczędzała ciężko zarobione pieniądze. To głównie dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy udało się jej przekuć pasję w sposób na życie. Jak podkreśla na swojej stronie i we wpisach poświęconych zdobywaniu pieniędzy na podróże, swoje wojaże finansuje sama, przy niewielkim, okazjonalnym udziale sponsorów.

Alexis już w wieku 18 miała na koncie… 72 kraje. To wtedy odkryła szansę na pobicie rekordu i uczyniła z tego plan na najbliższą przyszłość. Na przekór oczekiwaniom najbliższych, dotyczących między innymi kontynuowania nauki, Lexie posłuchała głosu serca i ruszyła w świat. Odwiedzając Koreę Północną, 196. i ostatni kraj na liście, spełniła swoje życiowe marzenie.

„To brzmi jak szaleństwo, ale więcej ludzi poleciało w kosmos, niż odwiedziło wszystkie kraje świata. Zrobiło to około 150 osób, z czego raptem kilka kobiet”

– Alexis dla BoredPanda

Inspirowanie i ośmielanie, głównie młodych podróżniczek, było jednym z celów Alexis. Jak pisze na swojej stronie, chciała pokazać wszem i wobec, że świat nie jest tak przerażający, jak widzimy w mediach, a uprzejmi ludzie czekają na nas w każdym jego zakątku.

Co dalej? Lexie planuje odpocząć, naładować akumulatory i… opisać swoje przeżycia w książce.

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.