20 najlepszych miast do podróży dla singli. Na liście Kraków

Europejska lista 20 najlepszych miast dla podróżujących w pojedynkę została właśnie ogłoszona, a Kraków zyskuje uznanie jako jedno z najatrakcyjniejszych miejsc dla singli. Badanie zostało przeprowadzone przez Wizz Air w oparciu o recenzje na stronie Tripadvisor.

Foto: Lucas Albuquerque/ Unsplash

Badanie opracowane przez linię lotniczą Wizz Air skoncentrowało się na recenzjach na Tripadvisor, ze szczególnym uwzględnieniem opinii o restauracjach i atrakcjach oznaczonych jako „podróżujący samotnie” w 2023 roku. Następnie analizowano odsetek pięciogwiazdkowych recenzji, aby stworzyć ranking najbardziej przyjaznych miast dla samotnych podróżników.

Na szczycie listy znalazło się greckie miasto Rados, a na drugim Split. Trzecie miejsce przypadło miastu Faro. Wartościowe miejsce na liście potwierdza atrakcyjność tych lokalizacji dla osób podróżujących w pojedynkę.

Jedyne polskie miasto w zestawieniu, Kraków, zajęło 10. miejsce, co jest dowodem na jego urok i przyjazność dla samotnych podróżników. Zabytki, kultura i atmosfera Krakowa zyskują uznanie w globalnej społeczności podróżujących.

Poniżej znajdziesz listę najlepszych miast do podróży dla singli

 1. Rodos
 2. Split
 3. Faro, Stambuł
 4. Florencja
 5. Londyn
 6. Rejkiawik, Sewilla
 7. Valletta, Nicea
 8. Lucerna
 9. Warna, Ryga
 10. Brugia, Kowno, Kraków
 11. Bukareszt
 12. Praga, Budapeszt, Roosendaal

Źródło: wizzair.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.