15 zł za test na COVID-19? Tania linia lotnicza wprowadza rewolucję!

Podróże lotnicze bardzo się zmieniły przez ostatni rok, a dla większości ludzi przeszkodą w powrocie do latania są drogie i ciężkie do wykonania testy na COVID-19. Tania indyjska linia lotnicza SpiceJet planuje skusić pasażerów do powrotu na pokład, oferując testy metodą RT-PCR za zaledwie 299 rupii, czyli 15 zł!

Fot: airliners.net/user/nisarg403

Niestety zdążyliśmy się już przyzwyczaić do obostrzeń, ich nielogiczności i zmienności, ale wiele osób chciałoby już wrócić do regularnego latania. Tak samo linie lotnicze chciałby wrócić do czasów normalności. Niestety teraz bardzo dużym problemem są testy, które są drogie oraz trudno dostępne.

Koszt wykonania testu PCR to zwykle około 500 zł, co jest dość absurdalną ceną, gdybyśmy chcieli się wybrać przykładowo na 3-dniowego city breaka do Rzymu lub Paryża.

Jedna linia lotnicza wyszła na przeciw potrzebom pasażerów. SpiceJet, indyjska tania linia, będzie oferować za pośrednictwem swojej spółki SpiceHealt testy PCR za jedynie 299 rupii indyjskich, czyli około 16 zł. Taka cena będzie obowiązywać pasażerów SpiceJet z wykupionym biletem przed podróżą, na 30 dni po odbytej podróży w dowolnym celu.

Gigantycznym plusem będzie fakt, że każdy będzie mógł z tej usługi skorzystać, nie tylko pasażerowie SpiceJet. Cena będzie wtedy trochę większa, bo w przeliczeniu około 26 zł, ale nadal będzie to bardzo opłacalne. Usługa będzie póki co dostępna na wybranych trasach.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.