14 proc. wzrost we wrześniu na mazurskim lotnisku

W ubiegłym miesiącu, z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, skorzystało blisko 14 tys. pasażerów. Jest to wynik lepszy od ubiegłorocznego o 14,1 proc.

zdjęcie: chuttersnap / Unsplash

Od początku roku lotnisko notuje wzrosty. Tylko w ciągu trzech kwartałów bieżącego roku, zwyżka sięgnęła 26 proc. (114,8 tys.). Największy procentowy wzrost odnotowano w styczniu (+57,5 proc.), lutym (+54,7 proc.) i sierpniu (+41,6 proc.), zaś najmniejszy wykazano w czerwcu (+0,6 proc.).

Dobra passa lotniska potrwa przynajmniej do końca sezonu zimowego 2019/2020. Za niedługo zostaną otwarte dwa nowe połączenia: do Kolonii-Bonn (Ryanair) i Bremy (Wizz Air). Obecnie z mazurskiego portu możemy się dostać do Krakowa, Dortmundu oraz Londynu.

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury znajduje się w województwie warmińsko–mazurskim w miejscowości Szymany w odległości 10 km od Szczytna oraz 58 km na południe od stolicy województwa – Olsztyna. 

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.