100 proc. wzrost ruchu we wrześniu na katowickim lotnisku

Zgodnie ze statystykami Portu Lotniczego Katowice-Pyrzowice, z jego wrześniowych połączeń skorzystało łącznie blisko 397 tys. pasażerów, co stanowi 100 proc. wzrost względem tego samego okresu w roku ubiegłym.

Port Lotniczy Katowice-Pyrzowice, foto: Frees/ Wikimedia

Jak się okazuje, w zeszłym miesiącu lotnisko w Pyrzowicach obsłużyło ponad 158 tys. podróżnych na połączeniach regularnych. Z kolei z tras czarterowych skorzystało 237 tys. osób. Łącznie we wrześniu br. katowickiego lotnisko obsłużyło ok. 397 tys. pasażerów, czyli o 199 255 więcej niż w tym samym miesiącu 2020 roku.

Ponadto warto zaznaczyć, że liczba startów i lądowań również była większa. W ubiegłym miesiącu łącznie odnotowano ich 4171, co jest wynikiem lepszym o 44 proc. w porównaniu z wrześniem 2020 r.

– Od stycznia do czerwca obsłużyliśmy zaledwie 421 tys. pasażerów. Na szczęście trzeci kwartał bieżącego roku to zdecydowane odbicie przewozów pasażerskich. Ruch odbudował się do poziomu 70 proc. w porównaniu z przedpandemicznym trzecim kwartałem 2019 roku, kiedy to obsłużyliśmy 1,88 mln podróżnych – powiedział cytowany przez portal Pasażer.com Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, który zarządza Portem Lotniczym Katowice-Pyrzowice.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.