10 pomysłów na taniego sylwestra

Sylwester już tuż, tuż. Jedni wolą go spędzić w domu, inni zaś podróżując. Jedno jest pewne – to czas niesamowity, gdyż żegnamy stary rok a witamy nowy. Dlatego specjalnie dla Was przygotowaliśmy 10 pomysłów na taniego sylwestra za granicą. Do każdej propozycji dołączamy sugerowany nocleg – przy rezerwowaniu pamiętajcie o skorzystaniu ze zniżki w wysokości 64 euro 😉

Zdjęcie: Pierre GALERON/ Flickr

1. Billund za 78 zł

Znajdujący się w środkowej Danii Billund jest miasteczkiem liczącym lekko ponad 6 tys. mieszkańców. Miejscowość słynie przede wszystkim z firmy Lego, która powstała tam w 1932 r. z inicjatywy Ole Kirka Christiansena. Atrakcjami Billund są m.in. park rozrywki Legoland i zoo.

Kup bilet do Billund TUTAJ

2. Antalya za 1161 zł (w cenie nocleg + lot + wyżywienie)

Leżąca u podnóży gór Taurus Antalya jest tureckim miastem, liczącym ok. 1,2 mln mieszkańców. Metropolia słynie przede wszystkim z minaretu Yivli i rzymskiej bramy Hadriana z II wieku. Oprócz zabytków, w Antalyi można znaleźć dwie piaszczyste plaże – Larę i Konyaalti.

Kup bilet do Antalyi TUTAJ

Zdjęcie: hanatour04/ Pixabay

Zdjęcie: buzilkin/ Pixabay

3. Sztokholm za 150 zł

Położony na 14 wyspach Sztokholm jest stolicą i największym miastem Szwecji. Miasto to jest połączone aż 53 mostami. Cały obszar Sztokholmu obejmuje m.in. archipelag sztokholmski, czyli 24 000 wysp, wysepek i skał przybrzeżnych, przez co miasto jest nazywane “Wenecją Północy”. Głównymi atrakcjami Sztokholmu są Pałac Królewski i kościół św. Mikołaja.

Kup bilet do Sztokholmu TUTAJ

4. Paryż za 236 zł

Paryż to stolica i największe miasto Francji, położone nad Sekwaną. Liczy ono ponad 2,1 miliona mieszkańców. Metropolia stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju. Największymi atrakcjami Paryża są wieża Eiffla, Luwr, katedra Notre Dame i Łuk Triumfalny.

Kup bilet do Paryża TUTAJ

Zdjęcie: Pedro Lastra/ Unsplash

Zdjęcie: Fred Romero/ Flickr

5. Mediolan za 201 zł

Położony na północno-zachodnim skraju Niziny Padańskiej pomiędzy rzekami Ticino, Adda i Pad Mediolan jest drugim co do wielkości miastem we Włoszech. Metropolia ta jest uważana za światową stolicę mody oraz finansowo-gospodarcze centrum kraju. Mediolan słynie przede wszystkim  z Katedry Narodzin św. Marii. 

Kup bilet do Mediolanu TUTAJ

Wyjazd w góry z Hubertem

Jeśli jeszcze przed sylwestrem planujesz się gdzieś wyrwać – zapraszam Cię na wspólny wyjazd na Śnieżkę! Zdobędziemy szczyt, poćwiczymy jogę, spędzimy niesamowity czas w małej grupie. Swoje miejsce zarezerwuj TUTAJ

Zdjęcie: serghei_topor/ Pixabay

6. Rzym za 280 zł

Jest to stolica i największe miasto Włoch, położone w środkowej części kraju nad rzeką Tyber i Morzem Śródziemnym. Znajdują się tu siedziby dwóch organizacji ONZ: organizacji do spraw Wyżywienia i Rolnictwa oraz Międzynarodowego Funduszu Rozwoju Rolnictwa. Głównymi atrakcjami Rzymu są Koloseum, Panteon i Fontanna di Trevi.

Kup bilet do Rzymu TUTAJ

7. Barcelona za 399 zł

Znajdująca się nad Morzem Śródziemnym Barcelona to drugie co do wielkości miasto w Hiszpanii. Liczy ono ponad 1,6 miliona mieszkańców. Barcelona jest jednym z wiodących na świecie turystycznych, gospodarczych, targowo-wystawienniczych i kulturalno-sportowych centrów. Głównymi atrakcjami metropolii są Sagrada Família, Park Güell, La Rambla i Camp Nou. 

Kup bilet do Barcelony TUTAJ

Zdjęcie: Daniel Corneschi/ Unsplash

Zdjęcie: Vishall Helm/ Unsplash

8. Eindhoven za 346 zł

Położony w południowej Holandii Eindhoven jest zamieszkiwany przez ponad 230 tys. osób. Miasto to jest wielkim ośrodkiem przemysłu elektronicznego. W Eindhoven swoją siedzibę ma Philips. Ponadto, w mieście tym są produkowane maszyny liczące, urządzenia medyczne, telewizory i radia.

Kup bilet do Eindhoven TUTAJ

9. Sandefjord za 127 zł

Leżący w okręgu Vestfold Sandefjord jest norweskim miastem i gminą, którą zamieszkuje ok. 40 tys. osób. W latach 50. i 60. ubiegłego wieku miasto było znane z dobrze rozwiniętego przemysłu wielorybniczego. Obecnie Sandefjord skupia się m.in. na rozwoju transportu morskiego.

Kup bilet do Sandefjord TUTAJ

Zdjęcie: janeenga/ Pixabay

Zdjęcie: liushuquan/ Pixabay

10. Londyn za 233 zł

Jest to stolica oraz największe miasto Anglii i Wielkiej Brytanii. Leżący nad Tamizą Londyn jest także drugim pod względem wielkości centrum finansowym świata. Dokonuje się tam 30% światowego obrotu walutami i 40% światowego obrotu euroobligacjami. Swoje główne siedziby w Londynie ma kilkaset banków oraz wielkie towarzystwa ubezpieczeniowe i inwestycyjne. Największymi atrakcjami metropolii są Big Ben, Tower Bridge, Pałac Buckingham i  Tower of London.

Kup bilet do Londynu TUTAJ

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.