10 pomysłów na tanie wakacje w sierpniu

Jest 31 lipca, a Ty nadal bez planów na wakacyjny wyjazd w sierpniu? Nadchodzimy z pomocą! Poniżej znajdziesz 10 propozycji na tanie wyjazdy m.in. do Grecji, Hiszpanii, Bułgarii i Turcji. Podziel się promocjami ze swoimi znajomymi i odkrywajcie świat wspólnieSzukając noclegu pamiętaj o skorzystaniu ze zniżki w wysokości 125 zł na pierwszą rezerwację, znajdziesz ją TUTAJ.

Zdjęcie: Anestiev/ Pixabay

1. Burgas za 429 zł

Leżący w południowo-wschodniej części Bułgarii Burgas jest czwartym co do wielkości ośrodkiem tego kraju. Miasto, które słynie m.in. z uzdrowiska, znajduje się nad Zatoką Burgaską Morza Czarnego. 

Kup bilet do Burgas TUTAJ

2. Larnaka za 235 zł

Jest to trzecie największe miasto na Cyprze. W jego pobliżu jest ulokowany główny port lotniczy tego kraju. Głównymi atrakcjami miasta są meczet Al-Kebir oraz fort zbudowany w XVII w. przez Turków.

Kup bilet do Larnaki TUTAJ

Zdjęcie: Valantis Antoniades/ Wikimedia Commons

Zdjęcie: Daniel Corneschi/ Unsplash

3. Barcelona za 198 zł

Znajdująca się nad Morzem Śródziemnym Barcelona to drugie co do wielkości miasto w Hiszpanii. Głównymi atrakcjami metropolii są Sagrada Família, Park Güell, La Rambla i Camp Nou.

Kup bilet do Barcelony TUTAJ

4. Warszawa za 138 zł

Jest to stolica Polski leżąca w województwie mazowieckim. Warszawa jest ważnym ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym i gospodarczym naszego kraju. Miasto słynie przede wszystkim z Pałacu Kultury i Nauki, Starego Miasta i PGE Narodowego.

Kup bilet do Warszawy TUTAJ

Zdjęcie: Alexey Topolyanskiy/ Unsplash

Zdjęcie: www_balearentraum_de/ Pixabay

5. Majorka za 274 zł

Leżąca na Morzu Śródziemnym Majorka należy do archipelagu Balearów. Wyspa, której stolicą jest Palma de Mallorca, słynie przede wszystkim ze swych kąpielisk i salin morskich.

Kup bilet na Majorkę TUTAJ

6. Rimini za 269 zł

Znajdujące się nad Morzem Adriatyckim Rimini jest popularnym miastem turystyczno-wypoczynkowym we Włoszech. Głównymi atrakcjami Rimini są stara dzielnica San Giuliano i Łuk Augusta.

Kup bilet do Rimini TUTAJ

Zdjęcie: vikol009/ Pixabay

Zdjęcie: fjaka/ Pixabay 

7. Dubrownik za 445 zł

Położony nad Adriatykiem Dubrownik jest najchętniej odwiedzanym przez turystów miastem w Chorwacji. W Dubrowniku można znaleźć wiele starych baszt i bram. Ponadto, ta turystyczna miejscowość słynie ze Starego Miasta, które zostało wpisane się listę UNESCO.

Kup bilet do Dubrownika TUTAJ

8. Korfu za 355 zł

Leżące w północnej części Morza Jońskiego u wybrzeży Albanii Korfu jest grecką wyspą, którą zamieszkuje ok. 110 tys. osób. Najwyższym szczytem znajdującym na niej jest Pantokrator (906 m n.p.m.).

Kup bilet na Korfu TUTAJ

Zdjęcie: darkeyed/ Pixabay

Zdjęcie: serghei_topor/ Pixabay

9. Rzym za 161 zł

Jest to stolica i największe miasto Włoch, położone w środkowej części kraju nad rzeką Tyber i Morzem Śródziemnym. Głównymi atrakcjami Rzymu są Koloseum, Panteon i Fontanna di Trevi.

Kup bilet do Rzymu TUTAJ

10. Antalya za 747 zł

Leżąca u podnóży gór Taurus Antalya jest tureckim miastem, liczącym ok. 1,2 mln mieszkańców. Metropolia słynie przede wszystkim z minaretu Yivli i rzymskiej bramy Hadriana z II wieku.

Kup bilet do Antalyi  TUTAJ

Zdjęcie: hanatour04/ Pixabay

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.