1 osoba zginęła w wypadku kolejki liniowej w Antalyi w Turcji

Tragiczny wypadek kolejki linowej w Antalyi w Turcji. Zginęła jedna osoba, a 10 osób zostało rannych. Do incydentu doszło w piątek, gdy jeden z wagoników zderzył się z przewróconym słupem, w wyniku czego podróżni wypadli na skaliste podłoże.

Wypadek miał miejsce na kolejce linowej w popularnym turystycznym miejscu w Antalyi na południu Turcji. Jeden z wagoników, przewożący osiem osób, zderzył się z przewróconym słupem, co spowodowało upadek kabiny na skalisty teren. W wyniku tego tragicznego zdarzenia jedna osoba zginęła, a 10 zostało rannych.

Wypadek kolejki linowej w Antalyi

Po wypadku służby ratunkowe natychmiast podjęły akcję ratunkową i przetransportowały rannych do szpitala w celu udzielenia niezbędnej pomocy medycznej. Wagoniki kolejki linowej zostały zatrzymane, a około 180 osób utknęło w powietrzu, czekając na ewakuację.

To tragiczne wydarzenie wstrząsnęło społecznością lokalną oraz turystami odwiedzającymi Antalyę. Dochodzenie w sprawie przyczyn wypadku jest w toku, a władze prowadzą śledztwo, aby ustalić odpowiedzialność za tę tragedię oraz podjąć działania zapobiegawcze, aby podobne incydenty nie miały miejsca w przyszłości.

Źródło: thesun.co.uk

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.