Ujawniono datę otwarcia hotelu Atlantis The Royal

W końcu poznaliśmy datę otwarcia Atlantis The Royal, czyli chyba najbardziej wyczekiwanego w tym momencie nieotwartego hotelu w całym Dubaju. Ceremonia otwarcia ma odbyć się 20 stycznia 2023 roku.

Fot: Atlantis The Royal Hotel na początku 2019 roku/ Jpbowen – Own work, CC BY-SA 4.0

Atlantis The Royal nareszcie otrzymał datę otwarcia. Jeden z najbardziej spektakularnych hoteli na Palm Jumeirah pierwotnie miał mieć swoje otwarcie w listopadzie 2022 roku, lecz pandemia pokrzyżowała plany wykonawcom. Nowa data otwarcia to początek 2023 roku, a specjalna ceremonia ma się odbyć 20 stycznia 2023 roku.

Wielkie otwarcie tego obiektu ma być wielkim wydarzeniem w całym Dubaju. Nie powinno to dziwić, Atlantis The Royal mieści się obok oryginalnego Hotelu Atlantis The Palm i szokuje swoją zawartością:
W Hotelu ma znaleźć się ponad 1000 pokoi (część z prywatnymi basenami), w tym 231 luksusowych apartamentów, 693 pokoje hotelowe i 102 apartamenty. Z każdego z miejsc noclegowych będzie dostępny widok na Zatokę Arabską.

W hotelu znajdziemy również: 90 basenów, 18 restauracji (w tym 6 od znanych szefów kuchni) i wiele innych udogodnień dla majętnych klientów… bo nie ma co się spodziewać tanich pokoi w tym obiekcie.

Źródło/ Źródło zdjęcia w tle: Atlantis The Royal

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.