Restauracje w Dubaju będą działać bez ograniczeń podczas Ramadanu!

Departament Rozwoju Gospodarczego Dubaju wydał dekret, w którym stwierdził, że restauracje w całym emiracie nie będą musiały odgradzać widocznych obszarów jadalnych w godzinach postu i będą mogły swobodnie działać w czasie Ramadanu.

Fot: TOOTEN

Ramadan, czyli święty miesiąc dla Islamu, zaczyna się 13 kwietnia, a zakończy się 12 maja. Podczas trwania Ramadanu tradycyjnie wyznawcy islamu nie mogą spożywać posiłków ani napojów podczas dnia (mogą jedynie po zajściu słońca).

Tym razem restauracje w całym Dubaju będą mogły działać podczas postu normalnie cały dzień, bez zakładania zasłon, przegród czy fasad, tak jak to było obowiązkowe do tej pory.

Restauracje nie muszą również ubiegać się o specjalnie pozwolenia na wydawanie posiłków gościom podczas dnia, więc mogą działać luźno i w pełnym zakresie.

Jest to bardzo pozytywna zmiana i kolejny dowód na to, że Dubaj jest miastem otwartym na każdego człowieka i na każde wyznanie, nie narzucając ściśle swoich obyczajów turystom.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.