Oficjalnie: Bez testów i kwarantanny do Grecji!

Grecki minister zdrowia Haris Theoharis oświadczył, że 15 czerwca 2020 r. kraj otworzy sezon turystyczny, a 1 lipca umożliwi wykonywanie międzynarodowych lotów do miejscowości turystycznych.

Navagio Beach, zdjęcie: Jason Blackeye / Unsplash

Zagraniczni turyści będą mogli wjeżdżać do Grecji bez odbywania 14-dniowej kwarantanny i konieczności robienia testów na obecność koronawirusa. Według wcześniejszych nieoficjalnych doniesień greckich mediów, każdy kto zechciałby wjechać do kraju, musiałby posiadać specjalne zaświadczenia lekarskie – ostatecznie zrezygnowano z tego pomysłu.

Decyzję o otwarciu sezonu turystycznego uargumentowano uzależnieniem Grecji od turystyki. Branża ta generuje ok. 20 proc. PKB kraju. 

Jak informuje Fly4free, zniesienie obowiązku wykonywania testów nie oznacza, że nie będzie ich w ogóle. Będą one prowadzone wyrywkowo m.in. w nadmorskich kurortach. 

Zobacz również: Grecja luzuje restrykcje. Otwarte zostaną m.in. hotele

Grecja nie rezygnuje również z obostrzeń. Na plażach ma obowiązywać dystans między wypoczywającymi. Co więcej, tereny przybrzeżne mają kontrolować drony, które będą emitować komunikaty o tym, aby ludzie nie zbliżali się do siebie.

Pełna lista krajów, których obywatele wjadą bez testów, ma zostać podana jeszcze w tym miesiącu. Mimo to, władze Grecji zapowiedziały, że w pierwszej kolejności granice będą otwarte dla turystów z państw, gdzie pandemia jest pod kontrolą. 

Źródło: Fly4free

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.