Muzeum Przyszłości w Dubaju zostanie oficjalnie otwarte 22 lutego!

Dubaj 2022, pomocnik planowania – KLIKNIJ, aby włączyć

Jeden z najpiękniejszych budynków na świecie nareszcie ma swoją oficjalną datę otwarcia. Niecierpliwe oczekiwanie się opłaciło i Muzeum Przyszłości w Dubaju zostanie otwarte 22 lutego, taką informacją podzielił się na Twitterze Mohammed bin Rashida, emir Dubaju, premier Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Fot: Muzeum Przyszłości w Dubaju/ Riyas Mohammed, Unsplash

Mohammed bin Rashida przekazał informację o terminie otwarcia Muzeum Przyszłości na Twitterze, za pośrednictwem swojego oficjalnego profilu. 22 lutego w końcu będziemy mogli się przekonać jak wewnątrz wygląda jedno z najpiękniejszych muzeów na świecie. Sam szejk Mohammed ogłaszając datę otwarcia napisał, że Muzeum Przyszłości jest najpiękniejszym budynkiem na ziemi i jego otwarcie będzie częścią wyjątkowego roku dla całych Emiratów.

Atrakcja pomimo tego, iż nie była oficjalnie otwarta, już od dawna była chwalona i podziwiana na całym świecie. Ten cud architektury został umieszczony w lipcu przez National Geographic na liście 14 najpiękniejszych muzeów na całym świecie.

Muzeum Przyszłości jest spektakularnym i bardzo charakterystycznym punktem na mapie Dubaju. Cała siedmiopiętrowa konstrukcja ma 77 metrów. Najbardziej zjawiskowa jest fasada ze stali nierdzewnej, która rozciąga się na ponad 17 tysiącach metrów kwadratowych i przedstawia 14 tysięcy metrów arabskiej kaligrafii, które podświetlone robią gigantyczne wrażenie.

Muzeum Przyszłości będzie zasilane jedynie przez energię słoneczną, produkowaną przez specjalną stację podłączoną do budynku. Sam park otaczający muzeum zawiera 80 gatunków roślin i posiada najnowocześniejszy i automatyczny system nawadniania.

Futurystyczne muzeum ma być domem pomysłowości, przyciągać do siebie najzdolniejszych wynalazców i przedsiębiorców oraz pokazywać każdemu człowiekowi, jak możemy zmienić przyszłość na lepszą.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.