Kiedy jechać do Dubaju?

Wiele osób przed podróżą do ZEA, zastanawia się kiedy jechać do Dubaju? Faktycznie odpowiedź na to pytanie jest niezwykle ważna. A to dlatego, że latem w Dubaju temperatury przekraczają 40 stopni Celsjusza (a temperatura odczuwalna to często ponad 50 stopni…). Ale nie tylko temperatura ma tu znaczenie. Myśląc o tym, kiedy jechać do Dubaju, warto wziąć pod również inne sprawy.

Najlepsza pogoda na zwiedzanie Dubaju

Dla tych, którzy planują intensywne zwiedzanie Dubaju z pewnością jedną z kluczowych rzeczy będzie pogoda. Jest przecież sporo osób, które lubią swoim tempem, bez pośpiechu spacerować po mieście i poznawać nowe miejsca właśnie w ten sposób. Takie osoby, myśląc o tym, kiedy jechać do Dubaju, powinni rezerwować apartamenty w Dubaju w okresie październik – kwiecień. W tych miesiącach temperatura spada poniżej 40 stopni. Jeżeli komuś przeszkadza temperatura powyżej 30 stopni, wtedy powinien wybrać się do Dubaju w okresie listopad – marzec. W tym czasie pogoda jest najlepsza. Brak deszczu i temperatura między 20, a 30 stopniami Celsjusza.

Kiedy jechać do Dubaju? Szczyt sezonu

Szczyt sezonu w Dubaju przypada na grudzień, styczeń i luty. W tym okresie klimat jest bardzo przyjazny, a spacerowanie po mieście to żaden problem (biorąc pod uwagę oczywiście warunki atmosferyczne). Inaczej ma się sprawa, jeżeli pod uwagę weźmiemy… ceny, czy liczbę turystów. Jak zawsze – tam gdzie szczyt sezonu, tam tłumy turystów i wysokie ceny. Nie inaczej jest w Dubaju. Warto jednak pamiętać, że wbrew powszechnej opinii, moim zdaniem Dubaj nie jest jakiś niewyobrażalnie drogi. W Dubaju jest tak jak w każdym innym mieście turystycznym na świecie. Można wydać na tydzień 1000 zł na jedzenie i komunikację miejską, a można i tyle wydać w ciągu… jednego dnia – jedząc w restauracjach i jeżdżąc taksówkami. Jeżeli nie jesteśmy przyzwyczajeni do podróżowania budżetowego, to szczyt sezonu w Dubaju może okazać się nieco kosztowny. Jednakże pogoda w tym czasie jest świetna.

Najniższe ceny w Dubaju

Jeżeli ktoś zastanawia się kiedy jechać do Dubaju pod względem kosztów, to powinien wybrać okres wakacyjny (tj. maj-wrzesień). W tych miesiącach ceny w Dubaju potrafią być niższe nawet o 30-40%. Jest tylko jedno ale… pogoda! Niestety w tych miesiącach 40 stopni w cieniu to standard. Dodatkowo biorąc pod uwagę fakt, że klimat w Dubaju charakteryzuje się dużą wilgocią, temperatura odczuwalna jest dużo większa. Trzeba jednak pamiętać, że klimatyzacja w Dubaju jest na każdym kroku. Spacer po mieście w tych miesiącach to nie jest dobry pomysł, ale zwiedzanie go korzystając z metra, czy auta może być dla wielu bardzo przyjemne. Rozmawiając z osobami, które mieszkają w Dubaju na stałe, większość z nich mówi, że miesiące maj-wrzesień najczęściej wyglądają tak: pobudka w klimatyzowanym mieszkaniu, zejście do klimatyzowanego parkingu. Dojazd do samochodu klimatyzowanym autem (nie wolno otwierać okna!), a potem wejście do klimatyzowanego biura z podziemnego parkingu. I tak przez 3-4 miesiące. Żadnych pieszych przechadzek, czy wygrzewania się na zewnątrz. Taką temperaturę naprawdę ciężko znieść. Każdy z nas ma jednak inną tolerancję na ciepło i inne plany na Dubaj. Warto zatem przeanalizować wszystkie za i przeciw.

Kiedy jechać do Dubaju – Atrakcje w Dubaju

Jest kilka miejsc, które – będąc w Dubaju – trzeba odwiedzić i zobaczyć. Czasem osoby planujące podróż do ZEA i zastanawiające się kiedy jechać do Dubaju obawiają się, że wysokie ceny lub pogoda sprawią, że nie będą mogli skorzystać z jakiejś ważnej atrakcji. Na szczęście większość z nich jest dostępna cały rok. Bez względu na to, kiedy pojedziemy do Dubaju możemy przecież wjechać na szczyt Burj Khalifa. To samo tyczy się innych atrakcji, takich jak Safari w Dubaju, czy rejs jachtem po Dubaju. W zimę rejsy odbywają się przy zachodzie słońca, natomiast w miesiącach wakacyjnych (gorących) całkowicie wieczorem, gdy słońce już zajdzie.

kiedy jechać do Dubaju

Kiedy jechać do Dubaju? Podsumowanie

Biorąc pod uwagę wszystkie wyżej opisane okoliczności, odpowiedź na pytanie, kiedy jechać do Dubaju brzmi: to zależy. Mamy do wyboru tak naprawdę 3 okresy, które charakteryzują się innymi, ważnymi dla turystów czynnikami:

  • Szczyt sezonu (grudzień-luty): idealna pogoda na zwiedzanie (20-30 ℃), wyższe ceny i bardziej zatłoczone miasto.
  • Łagodny sezon (październik, listopad, marzec, kwiecień): pogoda jest już wtedy niezła (25-35 ℃ ), ceny umiarkowane, tak samo jak liczba turystów.
  • Sezon ciepły (maj-wrzesień): duże upały, niskie ceny i mało turystów.
Autor:

Rafał Solarek

Podróżnik, młody tata i mąż, bloger. Zawodowo specjalista marketingu internetowego, choć formalnie skończył studia prawnicze. Przez kilka miesięcy mieszkał na Filipinach. W wolnych chwilach (które nie zdarzają się za często) słucha rapu, ogląda Netflixa i planuje kolejne podróże.