Ile kosztuje doba w najdroższym hotelu w Dubaju?

Dubaj to miasto przyszłości, nowoczesności i wszystkiego co jest „naj” w swojej kategorii. Luksusowy hotel w Dubaju to często prawdziwa perła architektury, elegancji i przepychu. Jeśli jesteś ciekawy ile kosztuje za noc najdroższy hotel w Dubaju, jaka jest za 7-gwiazdkowy hotel cena i gdzie można spędzić najbardziej luksusową noc życia, to zapraszam to artykułu.

Sprawdź również co oferuje Dubaj w świecie rozrywki – Atrakcje w Dubaju

Fot: Atlantis, The Palm/ Paolo Resteghini, Unsplash

Najdroższy hotel w Dubaju – ile kosztuje?

W Dubaju można spotkać pełno luksusowych hoteli, zarówno najpopularniejszych marek hotelowych, takich jak Hilton, Marriott, Radisson lub prawdziwych perełek, których nie spotkasz nigdzie indziej na świecie. Architektura hotelowa zachwyca na każdym kroku w tym mieście i nieważne czy znajdziesz się na Marinie, Jumeirah Beach Residence, Dowtown czy Palm Jumeirah, to na każdym kroku natkniesz się na obiekt, w którym można zaznać najwyższej obsługi i komfortu hotelowego.

Jest tu tak wiele ekscytujących miejsc, że mógłbyś spać w każdym hotelu innej nocy, a i tak musiałbyś wracać wielokrotnie do Dubaju. Ciekawość ludzi często dotyczy cen hotelów w Dubaju. Faktycznie, potrafią być one bardzo wysokie, ale wszystkie ceny wynikają z elitarności i prestiżu danego hotelu. Jakie są więc najdroższe hotele w Dubaju? Oto przykładowe hotele z najdroższych i najlepszych, gdyż cena pokoi ciągle jest zmienna:

  • Jumeirah Dar Al Masyaf – mieści się w dzielnicy Madinat Jumeirah i oferuje kameralny klimat, wśród ogrodów i kanałów dubajskiej Wenecji.
  • Aspen Ski Chalet by Kempinski – wyjątkowo luksusowy hotel, który posiada jedynie w swoim rodzaju domki aspen ski, z których widok wychodzi na stok narciarski Ski Dubai!
  • Four Seasons Resort Dubai – hotel blisko najlepszych plaż, z lazurowymi basenami i pięknie wykończonymi ogrodami. Hotel ma wyjątkowo przyjazny i rodzinny klimat, a goście mogą się tu poczuć jak w arabskim pałacu.
  • Palazzo Versace Dubai – znajduje się w dzielnicy Jaddaf Waterfront, blisko dzielnicy biznesowej. Już sama nazwa może kojarzyć się z prestiżem. Jest jednym z najdroższych hoteli w całym Dubaju za noc, lecz głównie nie przez jakość, ale swoją nazwę i prestiż.

Na specjalne wyróżnienie zasługuje Atlantis, The Palm. Hotel ten znajduje się na samym końcu Palm Jumeirah i jest 5-gwiazdkowym obiektem z bajecznym położeniem i jedną z największych średnich cen pokojów za noc. Na terenie obiektu znajduje się aquapark Aquaventure i wiele innych atrakcji. Możesz tu przykładowo wynająć apartament, który ma prawie 430 metrów kwadratowych i potrafi kosztować za noc ponad 50 tysięcy złotych. Da się tu wynająć też pokój za trochę ponad 2 tysiące złotych, za noc na parę, jeśli ktoś jest chętny! Samo położenie hotelu też jest ikoniczne, a penthousy na samym jego szczycie obrosły już legendą o bogactwie.

Dubaj w swoim luksusie zaszedł tak daleko, że na jego ternie powstał… 7-gwiazdkowy hotel. Może nie oficjalnie, bo według hotelowej nomenklatury Burj Al Arab jest wciąż 5-gwiazdkowy hotelem o najwyższym standardzie, ale sam hotel używa do określenia słowa Deluxe, jako znak jakości, a potocznie mówi się o nim jako obiekcie 7-gwiazdkowym. Wszystko jest zasługą jego okazałości i wspaniałego wystroju. Hotel posiada tylko apartamenty, a wszystkie obiekty wyposażenia wnętrz zostały specjalnie zaprojektowane dla tego hotelu. Te najbardziej luksusowe apartamenty posiadają złote i złocone elementy wyposażenia, każdy gość ma do dyspozycji lokaja przez całą dobę, a także goście mogą sobie zażyczyć dodatkowo własnego kucharza, dodatkową ochronę lub samochód do prywatnego transportu.

Pracowników jest zdecydowanie więcej niż gości w Burj Al Arab, a proporcja wynosi około 6:1. Obiekt posiada kilka światowej klasy restauracji, a jedna z nich znajduje się pod wodą. Nocą obiekt jest pięknie oświetlany, co można zobaczyć podczas Rejsu Jachtem po Dubaju o zachodzie słońca lub Wieczornego Rejsu. W apartamentach królewskich goście potrafią mieć do dyspozycji swoje własne kino, a już samo wejście do głównego holu sprawia niesamowite wrażenie, gdyż zastajemy tu wysokie na 180 metrów atrium z tańczącymi co 30-minut fontannami. Robi wrażenie, prawda?

7 gwiazdkowy hotel w Dubaju cena

Burj Al Arab oferuje jedynie luksusowe apartamenty, których rozbieżność cenowa jest dość duża. Uwaga Uwaga, nic nie jest tu jednak tanie.

Przykładowo za najtańszą noc zapłacimy tu około 6500 zł za dwie osoby (pomieści do 4 osób), a za najdroższą noc można zapłacić nawet 60 tysięcy złotych za całość.

Najtańszą noc przykładowo możemy spędzić w apartamencie Deluxe Marina Suite, który na spokojnie pomieści 4 osoby, ma 170 metrów kwadratowych, bajeczne wnętrze i doskonały widok na Morze Arabskie. Najdroższą noc natomiast możemy spędzić w Diplomatic Three Bedroom Suite o wielkości 670 metrów kwadratowych.

Więcej informacji o Dubaju: Poradnik Dubaj

Ale najdroższa doba hotelowa w Dubaju będzie Cię kosztować w…

Fot: Burj Al Arab/ Mohammed Nasim, Unsplash

Fot: Atlantis The Royal/ Han, Unsplash

Atlantis The Royal

Mamy naszego zwycięzcę! Jest to zdecydowanie ulubiony hotel bogatych ludzi z Dubaju. Świadczy o tym fakt, że ciężko tutaj wynająć nawet najtańszy pokój, gdyż kosztuje on ponad 50 tysięcy złotych i jest poza zasięgiem większości ludzi na tym świecie. Obiekt położony jest na samej końcówce Palm Jumeirah. Zachwyca przepięknym charakterystycznym kształtem na wzór półksiężyca. Leży w sąsiedztwie Atlantis, The Palm oraz największego na Bliskim Wschodzie parku wodnego Aquaventure. W hotelu znajduje się 17 światowej klasy restauracji, prywatna piaszczysta plaża, a liczba dodatkowych udogodnień może zwalić z nóg każdego.

Dubaj najdroższy hotel – cena za noc

Jesteście gotowi? Lepiej usiądźcie, gdyż najdroższa doba w hotelu Atlantis The Royal kosztuje w przeliczeniu ponad 200 tysięcy złotych! Nie jest to jednak zwykły pokój hotelowy, ale Panoramic Penthouse. Znajduje się on najwyższym, 43 piętrze hotelu i oferuje panoramiczny widok na Dubaj i Morze Arabskie. Wielkość penthouse’u wynosi 520 metrów kwadratowych, a goście mają do dyspozycji bajeczny prywatny basen, który znajduje się na prywatnym tarasie o wielkości ponad 200 metrów kwadratowych. Można wyliczać liczne dodatkowe wyposażenie, w którego skład wchodzi wolnostojąca wanna z panoramicznym widokiem na miasto, stół na tarasie dla 14 osób, całodobowa obsługa lokaja, bezpłatny wstęp do wszystkich dodatkowych atrakcji na terenie hotelu i w jego okolicy oraz ekskluzywne doznania kulinarne przygotowywane przez najlepszych szefów kuchni z całego świata. Warto by było się tam przespać jedną noc, prawda?

Najczęściej zadawane pytania:

  • Jak nazywa się najdroższy hotel w Dubaju? Dubaj najdroższy hotel oferuje za ponad 200 tysięcy złotych i jest nim Atlantis The Royal. Ceny tańszych pokojów z reguły zaczynają się od około 50 tysięcy złotych.
  • Ile kosztuje doba w 7 gwiazdkowym hotelu w Dubaju? Najtańszy pokój w Burj Al Arab można kupić na jedną noc za około 6500 zł. Ceny różnią się jednak od dat i są zmienne.
  • Czy istnieje 7 gwiazdkowy hotel? Tak, w Dubaju istnieje i nazywa się Burj Al Arab. Jest jednym z najwyższych i najbardziej luksusowych hoteli na świecie, a jego kształt „żagla” pozostanie na zawsze jednym z symboli Dubaju.
  • Ile kosztuje noc w najlepszym hotelu w Dubaju? Jedna noc w najlepszym hotelu w Dubaju i ulubionym obiekcie bogaczy, czyli Atlantis The Royal kosztuje ponad 50 tysięcy złotych za najtańszy pokój dla dwóch osób. Co warto zaznaczyć, nie jest to zwykły pokój, lecz od razu penthouse.

Zdjęcie w tle: Forest Simon, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.