Przerażają Cię koszta testów? Po tym artykule zmienisz zdanie o podróży do Dubaju

Podróżnicy są dziś na każdym kroku straszeni drogimi testami na COVID i koniecznością odbycia długiej kwarantanny w wymarzonym miejscu podróży. Dubaj wychodzi takim oczekiwaniom naprzeciw. Zrobisz tu szybkie i bezpieczne testy, a przede wszystkim bardzo tanie. Ceny zaczynają się od zaledwie 85 zł!

W świadomości większości podróżnych wjazd do Zjednoczonych Emiratów Arabskich w czasach pandemii jest bardzo trudny. Gdzieś tam zasłyszeliśmy, że restrykcje są bardzo ostre i nie warto się w to pakować. Może i na innych terenach w ZJE sytuacja jest bardziej restrykcyjna, ale Dubaj w tym momencie jest świetnym miejscem dla turystów i na każdym kroku zaprasza ich do siebie!

Od kilku tygodni w Polsce mamy rozporządzenie, które mówi, że każdy wlatujący do kraju z ważnym negatywnym testem na koronawirusa jest zwolniony z kwarantanny. Dubaj jest do tego idealnym miejscem, bo nie dość, że na miejscu uda nam się zrobić szybko i łatwo test po przylocie, to wylatując możemy to powtórzyć i nie martwić się konsekwencjami w kraju.

W Dubaju wiele placówek wykonuje testy na COVID. Dawniej były one drogie, ale teraz znacząco potaniały.
Najlepszymi opcjami będzie SEHA, czyli lokalna służba zdrowia oraz punkty Mediclinic.

Testy w SEHA kosztują zaledwie 85 AED, czyli około 85 zł! Jedynym warunkiem jest pobranie ich aplikacji oraz umówienie się na wizytę, podczas której zostanie pobrany wymaz. Wszystko przebiega sprawnie i przyjemnie.

Tu możecie znaleźć lokalizację punktów SEHA: PUNKT 1 / PUNKT 2

Tak samo też jest w przypadku Mediclinic. Mediclinic jest ciut droższe, bo wychodzi około 150 zł, ale działa na zasadzie Drive Through, czyli podjeżdżasz i od razu robisz test.

Tu znajdziecie punkty Mediclinic: PUNKT 1 / PUNKT 2

Zarówno w jednej jak i drugiej placówce na test czeka się od 24 godzin do maksymalnie 48. Punkty SEHA otwarte są od 10 do 20, natomiast Mediclinic działają całą dobę.

Obie formy wymagają pobrania aplikacji oraz rejestracji w systemie, ponieważ w taki sposób będziemy mogli otrzymać wynik badania. Warto pamiętać, że na test warto na wszelki wypadek zabrać ze sobą paszport.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.