Dubaj miał największy ruch pasażerski wśród lotnisk międzynarodowych w grudniu na świecie

Dubaj 2022, pomocnik planowania – KLIKNIJ, aby włączyć

Międzynarodowy Port Lotniczy w Dubaju zyskał tytuł najbardziej obleganego lotniska międzynarodowego na świecie w grudniu 2021 roku. Wyliczenia podała do informacji publicznej doradcza firma OAG.

Fot: Lotnisko w Dubaju/ Milind Shah, Unsplash

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju nie tylko otrzymało tytuł najbardziej ruchliwego lotniska na świecie w grudniu, ale też go utrzymało. Ostatnie badanie firmy OAG odbywało się w grudniu 2019, tuż przed początkiem pandemii. Jak widać, niezależnie od sytuacji na świecie, Dubaj nadal pozostaje liderem.

Raport został stworzony na podstawie pojemności miejsc w samolotach pasażerskich, procenta zajętych miejsc i częstotliwości wykonanych lotów międzynarodowych w wybranym miesiącu, w tym przypadku w grudniu 2021 roku.

Dubaj zajmuje pierwsze miejsce z 3,5 milionami miejsc, wyprzedzając drugie lotnisko o ponad milion miejsc, którym jest londyńskie Heathrow. Oprócz wyżej wspomnianych lotnisk, w pierwszej piątce znalazły się jeszcze lotniska z Paryża, Amsterdamu i Stambułu.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.