Zalety życia w Dubaju

Dubaj to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miast na świecie, które przyciąga wiele turystów z całego świata ze względu na swoje atrakcje, ekonomiczną dynamikę i styl życia. Wiele osób decyduje się na zamieszkanie tutaj nie bez powodu. Miasto daje wiele możliwości i dodaje życiu atrakcyjności. Poznajmy więc zalety życia w Dubaju.

Zobacz również: Wyjazdy zorganizowane po Dubaju

Prawie każdy ma okres, kiedy mówi sobie, że czas coś zmienić, żeby urozmaicić swoje życie. Dlaczego by się nie przeprowadzić do miejsca, które tak dużo oferuje. Ile ludzi, tyle opinii, jednak w tym artykule dowiesz się jakie są zalety mieszkania w Dubaju i samodzielnie ocenisz czy to miejsce jest dla Ciebie.

Jakie są korzyści wynikające z życia i pracy w Dubaju?

Dubaj to miasto, które jest doskonałym punktem wyjścia dla podróży lotniczych, a jego główne lotnisko, Port lotniczy w Dubaju (DXB), jest jednym z najbardziej ruchliwych i nowoczesnych na świecie. Obsługuje wiele międzynarodowych przewoźników, co sprawia, że dostępne są liczne połączenia do różnych miejsc na całym globie. Obok linii lotniczych z innych krajów, Zjednoczone Emiraty Arabskie mają swoje narodowe linie lotnicze, takie jak Emirates, które według rankingów są uznawane za jedne z najlepszych na świecie.

Szkoła w Dubaju

Życie w Dubaju dla rodziców jest bardzo atrakcyjne, mają tu duży wybór szkół, co pozwala im dostosować edukację swoich dzieci do ich indywidualnych potrzeb i preferencji kulturowych. System edukacyjny jest dobrze rozwinięty. Istnieje wiele szkół oferujących międzynarodowe programy edukacyjne, takie jak programy brytyjskie, amerykańskie czy programy oparte na krajowych standardach, takie jak indyjski lub pakistański.

Fot: Ishan, Unsplash

Fot: Mohammad Amin, Unsplash

Opieka zdrowotna w Dubaju

Opieka zdrowotna w Dubaju jest bardzo rozwinięta, oferuje wysoką jakość usług medycznych. Przeważająca część mieszkańców Dubaju jest objęta prywatnymi polisami ubezpieczeniowymi. Wiele firm proponuje swoim pracownikom ubezpieczenia zdrowotne jako część pakietu świadczeń. Placówki medyczne często stosują międzynarodowe standardy i korzystają z najnowszych technologii medycznych. Personel  to głównie wysoko wykwalifikowani profesjonaliści z nierzadko międzynarodowym doświadczeniem.

Praca w Dubaju

Wiele firm oferuje konkurencyjne wynagrodzenie. Dubaj jest znany z tego, że oferuje atrakcyjne warunki podatkowe dla swoich mieszkańców i przedsiębiorstw, co przyczynia się do popularności miasta jako centrum biznesowego i finansowego, można to uznać za pozytywne strony mieszkania w Dubaju. Tutaj nie płaci się podatku dochodowego od osób fizycznych, co oznacza, że pracownicy mogą zatrzymać większą część swojego zarobku.

Więcej informacji na temat pracy w Dubaju znajdziesz tutaj: Ile zarabia się w Dubaju?

Rozwój Dubaju

Emirat ma dynamiczną i szybko rozwijającą się gospodarkę, co przyciąga wielu przedsiębiorców, inwestorów i specjalistów z różnych dziedzin. Nie opiera się tylko na jednym sektorze. Oprócz tradycyjnego sektora naftowego, miasto skupia się na rozwijaniu innych sektorów, takich jak turystyka, technologia, finanse, handel, nieruchomości, transport i logistyka.
Aktywnie wspierają przedsiębiorców poprzez różne programy, wsparcie dla start-upów, ułatwienia w rejestracji firm oraz organizację konferencji i wydarzeń biznesowych, co przyciąga przedsiębiorców z różnych sektorów i pozwala na budowanie sieci kontaktów.

Ciężko określić jakie są największe korzyści z mieszkania i pracy w Dubaju. Na pewno jest ich wiele i każdy ma inne priorytety. Jednak chyba nikt nie ma wątpliwości, że jest to miejsce wyjątkowe i warte uwagi. Niesamowite z jaką dbałością podchodzą do jakości życia mieszkańców i jak ważne jest to jak są postrzegani przez odwiedzających.

Jakie są zalety mieszkania w Dubaju w porównaniu z innymi miastami?

Dubaj oferuje wysoki standard życia, proponuje bogactwo luksusowych nieruchomości, w tym apartamentów z widokiem na morze, olśniewających willi i mieszkaniach w prestiżowych miejscach. Miasto słynie z licznych ekskluzywnych centrów handlowych, takich jak Mall of the Emirates, Dubai Mall czy City Walk, gdzie można znaleźć najnowsze kolekcje światowych marek i luksusowe produkty. Restauracje z gwiazdkami Michelin, kawiarnie i stylowe lokale są powszechnie dostępne.

Sprawdź: Co warto zjeść w Dubaju?

Bezpieczeństwo w Dubaju

Zalety mieszkania w Dubaju to również bezpieczeństwo. Dubaj jest uznawany za jedno z najbezpieczniejszych miast na świecie, a kwestie bezpieczeństwa są priorytetem dla rządu tego emiratu. W porównaniu do wielu innych miast na świecie, charakteryzuje się niskim poziomem przestępczości. Władze są znane z nakładania surowych kar za przestępstwa, co ma odstraszający efekt. Policja i inne służby bezpieczeństwa oferują wsparcie dla turystów i obcokrajowców, co daje poczucie bezpieczeństwa podczas pobytu w Dubaju.

Wielokulturowość Dubaju

Dubaj jest miejscem o wyjątkowej wielokulturowości, gdzie mieszkańcy pochodzą z różnych części świata, tworząc społeczeństwo zróżnicowane pod względem etnicznym, kulturowym, językowym i religijnym. Żyją tu ludzie z ponad 200 różnych narodowości, co sprawia, że miasto jest jednym z najbardziej zróżnicowanych pod względem etnicznym na świecie. Choć językiem urzędowym jest arabski, to angielski jest powszechnie stosowany w sferze biznesowej i edukacyjnej. Dubaj jest miejscem, gdzie obok islamu, który jest dominującą religią, praktykowane są także inne religie. Społeczeństwo toleruje różnorodność religijną, a mieszkańcy mają swobodę praktykowania swojej wiary.

Więcej na ten temat: Jacy są ludzie w Dubaju?

Dubaj jest jednym z najbardziej rozwiniętych miast na świecie, co sprawia, że podróżowanie po nim jest stosunkowo łatwe i komfortowe. Posiada doskonale rozwiniętą infrastrukturę transportową, obejmującą metro, autobusy i taksówki. System metra w Dubaju jest jednym z najnowocześniejszych na świecie, do tego metro jest czyste i bezpieczne. W każdym środku transportu kobiety mają możliwość korzystania z miejsc przeznaczonych tylko dla nich. W metrze jest różowy wagon, a po ulicach jeżdżą różowe taksówki, które prowadzą kobiety i mogą się zatrzymać tylko dla kobiet.

Więcej o transporcie w Dubaju przeczytasz tutaj: Transport publiczny w Dubaju – poradnik

Fot: Tobias Reich, Unsplash

Fot: Mohammad Amin, Unsplash

Jakie są główne pozytywne strony życia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich?

Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA) to kraj położony na Półwyspie Arabskim, składający się z siedmiu emiratów. Jest chyba niemożliwe, aby podać wszystkie zalety życia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, jest to bardzo wyjątkowe miejsce.

Niewątpliwą zaletą jest klimat, który tam występuje. Mimo wysokich temperatur w okresie wakacyjnym, kiedy temperatury są naprawdę wysokie i większość Emiratczyków, którzy mają taką możliwość, leci do trochę chłodniejszych krajów, to w trakcie naszej polskiej zimy w ciągu dnia jest tam średnio 25 stopni. Noce są ciepłe i rzadko występują opady deszczu.

ZEA mają piękne wybrzeże z białym piaskiem i kryształowo czystą wodą. Zatoka Perska charakteryzuje się ciepłymi wodami, co sprawia, że jest to popularne miejsce dla miłośników sportów wodnych. ZEA są znane ze swoich raf koralowych i klarownych wód, co sprawia, że nurkowanie jest popularną atrakcją. Długi brzeg morski i stabilne wiatry sprawiają, że to doskonałe miejsce do uprawiania kitesurfingu. Popularne są również różne formy rekreacyjnych łodzi motorowych, a skutery wodne są dostępne do wynajmu na wielu plażach

  • ZEA organizują różnego rodzaju imprezy sportowe, od prestiżowych zawodów jeździeckich po formułę 1. Oferują różnorodne możliwości związane z sportem i rekreacją, spełniające oczekiwania zarówno mieszkańców, jak i turystów.
  • Są znanym miejscem dla miłośników golfa
  • W centrum handlowym Mall of the Emirates w Dubaju znajduje się Ski Dubai, gdzie można spróbować jazdy na nartach na specjalnie przygotowanym stoku śnieżnym.
  • W niektórych emiratach, zwłaszcza w Dubaju, istnieje rozbudowana infrastruktura dla rowerzystów.
  •  Oprócz wspomnianych wcześniej sportów wodnych, takich jak nurkowanie czy kitesurfing, wiele kurortów oferuje również różnorodne atrakcje w Dubaju, takie jak wodne parki rozrywki czy rejs jachtem po Zatoce Perskiej.

Dla miłośników sportów motorowych dostępne są różne atrakcje, w tym jazda quadami po pustyni, rajdy samochodowe na pustyni czy doświadczenia na torze wyścigowym.

Autor:

Maciej Tyl

Pasjonat podróży, w wolnej chwili lubi nurkować, przeczytać podróżniczą książkę lub porobić zdjęcia. Jego marzeniem jest móc podróżować po całym świecie, łącząc tą pasję z pracą.