Wakacje w Dubaju – październik

Dubaj, jako jedno z najbardziej nowoczesnych miast na świecie, oferuje turystom niezapomniane przeżycia przez cały rok. Październik to doskonały czas na odwiedzenie tego miejsca, ze względu na łagodniejsze temperatury, niż we wcześniejszych miesiącach. Zobacz, dlaczego warto odwiedzić Dubaj właśnie w tym okresie!

Kliknij tutaj i sprawdź naszą ofertę na wyjazdy zorganizowane!

Fot. Widok na Burj Khalifa Lake, Davut Bekri, Unsplash

Czy warto odwiedzić Dubaj w październiku?

Październik to idealny czas na wizytę w Dubaju. Komfortowe temperatury, mniejsza liczba turystów, wiele wydarzeń i wciąż niedrogie noclegi sprawiają, że warto odwiedzić Emiraty w tym okresie.

Wakacje w Dubaju w październiku mogą zapewnić niezapomniane przeżycia, niezależnie od naszych zainteresowań i dostępnego budżetu.

Jaka jest pogoda w Dubaju w październiku?

Średnie temperatury w ciągu dnia wynoszą około 31°C i czynią zwiedzanie dużo bardziej komfortowym, niż w letnich miesiącach, gdzie temperatura z łatwością przekracza 40°C.

Noce są również przyjemniejsze, ze średnimi temperaturami oscylującymi wokół 24°C

Brak upałów sprawia, że październik jest idealnym miesiącem na zwiedzanie miasta i korzystanie z różnych atrakcji na świeżym powietrzu.

Opady deszczu w październiku są niezwykle rzadkie, więc turyści mogą cieszyć się pogodą przez większość swojego pobytu. Brak deszczu oznacza również, że nie trzeba się martwić o zmienne warunki pogodowe, co ułatwia planowanie wycieczek.

W październiku w Dubaju można spodziewać się około 10 godzin światła dziennego każdego dnia.

Co robić w Dubaju w październiku?

Dubaj zapewnia nieograniczone możliwości zwiedzania i zabawy. Liczne atrakcje i wydarzenia sprawiają, że w tym miesiącu każdy znajdzie coś dla siebie. Poniżej opisaliśmy kilka z atrakcji, na które warto udać się będąc w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Najlepsze atrakcje w Dubaju w październiku

Pustynne Safari
W październiku, kiedy temperatury są już dość niskie, można wziąć udział w spektakularnych wyprawach na wydmy. Atrakcja ta oferuje szereg rozmaitych aktywności – od jazdy na quadach przez sandboarding, pokazy tańców, a także nielimitowane BBQ.

Nasza firma zapewnia odbiór klientów z hoteli i odwiezienie ich z powrotem po zakończonej atrakcji. Zarezerwuj Pustynne Safari z nami – kliknij tutaj!

Burj Khalifa
Najwyższy budynek na świecie, w którym znajduje się taras z widokiem na panoramę całego miasta. Zwiedzając ten cud architektury możemy wjechać na 124, 125, 148 oraz 154 piętro. 

Rejs jachtem po Dubaju
Pobyt w Emiratach nie może zakończyć się bez rejsu luksusowym jachtem, podczas którego zobaczysz najbardziej ikoniczne miejsca Dubaju – m.in. hotel Atlantis, The Palm, czy Burj Al Arab. Wycieczka jest organizowana z polskojęzycznym opiekunem.

Zarezerwuj rejs jachtem po Dubaju – kliknij tutaj

Jetski przy Burj Al Arab
Skutery wodne to świetny sposób na małą dawkę adrenaliny. Ta ekscytująca przejażdżka zapewni Ci widok na Burj Al Arab i Jumeirah Beach z wyjątkowej perspektywy. W naszej ofercie dostępne są dwuosobowe skutery, więc bez problemu zapewnisz rozrywkę sobie i osobie towarzyszącej. Podczas atrakcji, możecie zmieniać się za kierownicą!

Zarezerwuj Jetski przy Burj Al Arab – kliknij tutaj

Fot. Burj Khalifa/Image Hunter, Pexels

Fot. Widok na hotel Atlantis, The Palm z basenu Aura Skypool/Podróże z Hubertem

Wydarzenia w Dubaju w październiku

Gitex Global
To jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie technologii. Co roku odbywa się w Dubaju, gromadząc tysiące specjalistów z branży. Na wystawie można zobaczyć najnowsze innowacje, produkty i usługi technologiczne. Uczestnicy mają możliwość obejrzenia pokazów, wzięcia udziału w warsztatach i panelach dyskusyjnych, a także nawiązania cennych kontaktów biznesowych.

Future Blockchain Summit
To jedno z największych na świecie wydarzeń poświęconych kryptowalutom i technologii blockchain. Przyciąga ono wielu ekspertów, inwestorów i entuzjastów nowoczesnej branży walut cyfrowych.

Dubaj w październiku – opinie

Opinie turystów o Dubaju w październiku są bardzo pozytywne. Podkreślają oni przyjemną pogodę, różnorodne atrakcje kulturalne i rozrywkowe oraz wysoki poziom obsługi. Ten miesiąc jest idealny do intensywnego zwiedzania miasta, bez uciążliwego upału i nadmiernego zatłoczenia.

Chociaż wciąż nie ma tłumów na ulicach i w popularnych miejscach, to zdecydowanie ludzi zaczyna być więcej, niż w poprzednich, bardziej upalnych miesiącach.

Pytania i odpowiedzi (FAQ)

1. Dlaczego warto odwiedzić Dubaj w październiku?
Warto odwiedzić Dubaj w październiku z powodu łagodnych temperatur, niedużych tłumów, bogatego kalendarza wydarzeń kulturalnych i festiwali oraz szerokiej gamy atrakcji do zwiedzania.

2. Jakie są atrakcje turystyczne w Dubaju w październiku?
Najbardziej popularne i polecane atrakcje w Dubaju w październiku to np.: Burj Khalifa, Pustynne Safari, Rejs Jachtem oraz Jetski przy Burj Al Arab.

3. Czy w październiku w Dubaju pada deszcz?
W październiku w Dubaju opady deszczu są bardzo rzadkie i mogą wystąpić jedynie sporadycznie.

4. Jakie ubrania spakować do Dubaju w październiku?
Do Dubaju w październiku należy spakować ubrania lekkie i przewiewne do założenia w ciągu dnia, jak i cieplejsze, które przydadzą się nam na chłodniejsze wieczory i noce.

Autor:

Ewelina Winiarczyk

Miłośniczka podróży, na co dzień pracująca w branży e-commerce. Dzięki pracy zdalnej, może łączyć swoje obowiązki ze zwiedzaniem nowych punktów na mapie świata, co od zawsze było jej marzeniem.