Nowe atrakcje w Dubaju

Dubaj się nie zatrzymuje i wciąż się rozrasta. W nieprawdopodobnym tempie powstają tu nowe budynki, inwestycje i atrakcje turystyczne. Co nowego możesz zobaczyć w Dubaju? Sprawdź listę najnowszych atrakcji.

Zobacz wszystkie Atrakcje w Dubaju, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy w najniższych cenach.

Muzeum Iluzji w Dubaju/ Fot: Podróże z Hubertem

Spis treści:

Nowe atrakcje w Dubaju 2024

Nowe atrakcje w Dubaju to coraz to oryginalniejsze i fajniejsze sposoby na spędzenie czasu wolnego podczas wakacji. W mieście powstaje od groma nowych budynków, specjalnych parków, muzeów interaktywnych i tym podobnych rzeczy. Nowoczesne atrakcje w Dubaju to szansa na zwiedzenie niesamowitych miejsc dla nowych turystów oraz poszerzenie swojej listy rozrywek do zaliczenia dla stałych bywalców Dubaju lub jego mieszkańców.

Zapraszam cię do listy TOP10 pt. „Nowe atrakcje, które warto zobaczyć w Dubaju”.

Lista najnowszych atrakcji w Dubaju

1. AYA Universe Dubai

Lokalizacja

AYA Universe to jedna z najnowszych atrakcji w Dubaju, która gwarantuje fotografom wspaniałą scenerię do wykonania futurystycznych zdjęć. Zaraz po przekroczeniu progu tego rozległego kompleksu, odwiedzających witają niezwykłe efekty dźwiękowe, świetlne i graficzne. Park składa się z 12 stref, które łącznie tworzą świat AYA, opowiadając różnorodne historie. Cena? 128 zł za osobę dorosłą, a bilety możesz kupić w naszym sklepie – AYA Universe Dubai.

2. Dubai Crocodile Park

Lokalizacja

Ta atrakcja leży tuż obok Mushrif Park, pełnego przyrody terenu w Dubaju. Dubai Crocodile Park to 20 000 metrów kwadratowych i ponad 250 krokodyli nilowych. To szansa, aby na własne oczy ujrzeć te niesamowite zwierzęta z bliska. W środku znajduje się muzeum, w którym każdy może się dowiedzieć więcej o życiu i historii krokodyli na ziemi. Zwierzęta żyją w komfortowych warunkach, mają 3 klimatyzowane baseny z wodospadami. Obowiązkowe miejsca dla fanów przyrody, którzy więcej atrakcji dla siebie znajdą w tym artykule:

Zobacz też: Dubaj dla miłośników przyrody.

3. Dubai Islands Beach

Lokalizacja

Jak wakacje to plaża, a w Dubaju nie ma chyba lepszej darmowej plaży niż Dubai Islands Beach. No może Kite Beach! Dubai Islands Beach to najnowsza otwarta bezpłatna plaża w Dubaju. Możesz tu kąpać się ze zwierzątkami, dzieci mają specjalne strefy do zabawy, a dorośli mogą się relaksować przy przejrzystej i ciepłej wodzie. Tu musi dotrzeć każdy plażowicz.

Takie zdjęcia możesz zrobić w AYA Universe/ Fot: Podróże z Hubertem

Real Madrid World/ Fot: Podróże z Hubertem

4. illusion City Dubai

Lokalizacja

Takie nowe atrakcje sprawiają, że rzeczywistość staje się złudzeniem. Odwiedź Muzeum Iluzji w Dubaju, gdzie eksponaty interaktywne i optyczne iluzje zapraszają do odkrywania niezwykłych tajemnic naszego postrzegani. Najlepszą częścią tego miejsca jest to, że w przeciwieństwie do innych muzeów, nie musisz uważać na to, czego dotykasz. To świetne miejsca dla osób w każdym wieku, dla grup przyjaciół albo całych rodzin. Cena? Od 95 zł za osobę dorosłą, a bilety kupisz tutaj – Muzeum Iluzji w Dubaju.

5. Real Madrid World

Lokalizcja

Jedna z najnowszych atrakcji w Dubaju to coś idealnego dla każdego fana piłki nożnej, a szczególnie Realu Madryt. No może dla fana Barcelony trochę mniej… ale i tak warto! Real Madrid World to pierwszy w historii park tematyczny poświęcony Realowi Madryt, oferujący ponad 40 ekscytujących przejażdżek i atrakcji. Podzielony jest na trzy strefy: Champions Avenue (wciągająca wystawa o historii i kulturze klubu), Celebration Plaza (strefa zabawy z boiskiem treningowym oraz kolejkami górskimi) i Stars Avenue (sprawdź swoje umiejętności, korzystając z najnowocześniejszej technologii treningowej i ekscytujących wyzwań związanych z piłką nożną i koszykówką). Cena? 295 zł za osobę dorosłą, a bilety kupisz tutaj – Real Madrid World.

6. Mohammed bin Rashid Library

Lokalizacja

Biblioteka Mohammeda Bin Rashida powstała w 2022 roku, czyli zaledwie 2 lata temu. Zbudowano ją w pięknych okolicznościach nad zatoką Dubai Creek. Swój kształt zapewnia wzorcowi tradycyjnej islamskiej katedry. Jest największą biblioteką w całym regionie i całość wiedzy kulturowej i odkryć naukowych Bliskiego Wschodu. Ma w sobie mnóstwo tytułów, a liczba książek oscyluje na ponad milion w przeróżnych językach z całego świata. W środku jest też kawiarnia, księgarnia i liczne sale wystawowe. Mol książkowy może tu spędzić nawet cały dzień!

7. BattleKart Dubai

Lokalizacja

Jeśli graliście kiedyś w legendarne Mario Kart, to BattleKart Dubai to jest coś dla was. Elektryczne gokarty, gry wideo i VR to najlepsze podsumowanie tego miejsca. To doświadczenie pełne adrenaliny z sześcioma unikalnymi torami, które przenoszą gracza w przeróżne tryby gry, takie jak wirtualna piłka nożna w gokartach lub konkurs na najdłuższego „snake’a”. Świetna rzecz dla fanów Mario!

8. The Dubai Balloon

Lokalizacja

Masz ochotę zobaczyć panoramę Dubaju z góry, ale nie z perspektywy punktu widokowego? Lot balonem w Dubaju nad Palm Jumeirah to świetne rozwiązanie! Ta nowa atrakcja gwarantuje niesamowite widoki z balonu na sztuczną wyspę Palm Jumeirah i Dubai Marinę. Wnieść się podczas 10 minut na 300 metrów tuż obok słynnego hotelu Atlantis i spójrz na Dubaj z niecodziennej perspektywy.

Chinatown w Dubai Mallu/ Fot: @wanderwithnada, X

BattleKart Dubai/ Fot: BattleKart

9. Chinatown Dubai Mall

Lokalizacja

Największe centrum handlowe na świecie ma teraz własne Chinatown. Nowa atrakcja znajduje się na pierwszym piętrze Dubai Mallu. Znajdziesz tu jeszcze więcej świetnych sklepów, lokali usługowych i restauracji, tym razem w wydaniu prosto z Państwa Środka. Klimat dekoracji przeniesie cię prosto do Chin!

10. Cityland Mall

Lokalizacja

Cityland Mall to nowe centrum handlowe w Dubaju, znajdujące się w dzielnicy Dubailand. Znajduje się tu ponad 350 sklepów i są one podzielone na pawilony z różnymi kulturowymi odniesieniami. To centrum handlowe ma też piękny ogród, gdzie w terenie zielonym znajdziesz ogród japoński i mini wersję Miracle Garden. Cityland Mall to zdecydowanie jedno z najlepszych miejsc w Dubaju na zakupy i miłe spędzenie czasu wolnego.

Pytania i odpowiedzi (FAQ)

  • Jakie są najnowsze atrakcje turystyczne w Dubaju? Najnowsze atrakcje turystyczne w Dubaju to takie atrakcje jak: Chinatown Dubai Mall, Real Madrid World, czy AYA Universe Dubai.
  • Co jest nowego dla turystów w Dubaju? Turyści mogą skorzystać z takich nowych atrakcji jak The Dubai Balloon, czyli lot balonem widokowym nad sztuczną wyspą Palm Jumeirah.
  • Jakie atrakcje zostały niedawno otwarte w Dubaju? W Dubaju niedawno otworzono takie atrakcje jak BattleKart Dubai, czyli zabawa elektrycznymi gokartami jak w grze Mario Kart.

Planujesz wyjazd do Dubaju i zobaczenie najnowszych atrakcji? Skorzystaj z naszej oferty: wycieczki do Dubaju i nocuj w luksusowym apartamencie w pakiecie z wycieczkami.

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.