Najlepsze parki rozrywki w Dubaju

W Dubaju jest pełno ekscytujących parków rozrywki. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Parki tematyczne w Dubaju to świetny pomysł na rodzinne spędzenie czasu i dostarczenie sobie atrakcji i rozrywki. Poznaj najlepsze parki rozrywki w Dubaju!

Zobacz również: Atrakcje dla rodzin w Dubaju

Fot: dubaiparksandresorts.com

W tym artykule dowiesz się:

Parki rozrywki to naprawdę niesamowite centra rozrywkowe. Dubaj jak to Dubaj, jak ma mieć park rozrywki, to robi to w wielkim stylu. Parki rozrywki w Dubaju można podzielić na z grubsza 3 rodzaje: Parki tematyczne, Parki rozrywki dla dzieci i Parki wodne. W każdym z tych rodzajów Dubaj ma coś wyjątkowego do zaoferowania. Najciekawsze parki rozrywki w Dubaju to zdecydowanie IMG Worlds of Adventure, Legoland czy Park Wodny Atlantis Aquaventure. To nie są jednak wszystkie obiekty warte uwagi. Przejdź przez nasz poradnik i poznaj najciekawsze atrakcje rozrywkowe w Dubaju.

Wszystkie ceny wejścia i godziny otwarcia parków rozrywki w Dubaju będą zawarte w tekście.

Dubaj parki rozrywki dla dzieci

Parki rozrywki dla rodzin w Dubaju to świetny sposób na spędzenie wspólnie niezapomnianego czasu w gronie całej rodziny. W tym mieście nie brakuje atrakcji, które najmłodszym podbiją serca, ale także rodzicom dostarczą mnóstwo rozrywki. Miejsca zabaw dla dzieci w Dubaju to gwarancja rozrywki dla całej rodziny z mnóstwem niezapomnianych atrakcji. Które z parków są najlepsze?

  • MOTIONGATE Dubai – wskocz całą rodziną do prawdziwego świata Hollywood i znajdź się w miejscu, w którym filmowy świat staje się rzeczywistością! To idealne miejsce dla miłośników kina i rozrywki. Park jest podzielony na strefy tematyczne, a w każdej z nich będziesz miał mnóstwo zabawy razem z całą rodziną. Ceny biletów zaczynają się od 311 zł.
  • IMG Worlds of Adventure – odkryj całą rodziną kryty park rozrywki z 4 wyjątkowymi strefami: z superbohaterami z komiksów Marvela, z dinozaurami jak żywe czy z bohaterami z Cartoon Network. Mnóstwo kolejek, perfekcyjnie odwzorowanych postaci, dawki adrenaliny i dzieciństwo w czystej postaci. Niesamowity świat zabawy i wyobraźni czeka na was. Standardowy bilet wejściowy kosztuje 340 zł.
  • LEGOLAND Dubai – kto z nas nie kocha klocków LEGO? Kochają je najmłodsi, średni i ci starsi! Odkryj największy park tematyczny związany z klockami LEGO w regionie i podziwiaj niesamowite budowle z klocków oraz zabierz dzieciaki do parku wodnego związanego z LEGO! Cóż, Burj Khalifa lub Wieża Eiffla zbudowana z klocków LEGO to widok, który dzieciaki zapamiętają do końca życia – ty prawdopodobnie też. Ceny biletów zaczynają się od 320 zł, razem z LEGOLAND ® Water Park od 383 zł.

Fot: Sarion – Eigenes Werk, CC BY-SA 4.0

Fot: Atlantis Aquaventure, Podróże z Hubertem

Dubaj parki wodne

W Dubaju znajdziesz rozmaite atrakcje i różne rodzaje parków rozrywki. Parki wodne dla dzieci i dorosłych w Dubaju to idealny pomysł na spędzenie całego dnia na wodnych zabaw, relaksie i odrobinie adrenaliny przy zjazdach na szalonych zjeżdżalniach. Znajdziesz tu największy park wodny na świecie, a to nie koniec atrakcji! Poznaj najlepsze parki wodne w Dubaju:

  • Atlantis Aquaventure – największy park wodny zaraz obok słynnego hotelu Atlantis! Wybierz się na Palm Jumeirah i spędź cudowny rodzinny dzień i popływaj w pięknych basenach, skorzystaj z zakręconych zjeżdżalni i całej reszty infrastruktury. Bilety normalne zaczynają się od 345 zł, dla dzieci od 291 zł,.

Inne parki wodne w Dubaju: nadmuchiwany park wodny AquaFun, Splash Pad, Legoland Water Park.

Inne parki rozrywki w Dubaju

Ze wszystkich wymienionych już parków rozrywki w Dubaju najlepsze dla rodzin z obojętnie w jakim wieku dziećmi według mnie są parki rozrywki MOTIONGATE Dubai i Atlantis Aquaventure. W tych parkach rozrywki będziesz się świetnie bawić ze swoimi dzieciakami niezależnie od wieku – nawet jeśli między pociechami jest duża różnica wieku.

W Dubaju są jeszcze inne, warte odwiedzenia parki rozrywki. Są to na przykład:

  • Play DXB – największy na świecie kryty park VR, znajdujący się w centrum handlowym Dubai Mall.
  • Dubai Crocodile Park – fascynujący park rozrywki, który gwarantuje niezwykłą interakcję z imponującymi stworzeniami, jakimi są krokodyle.
  • Glow Garden Dubai – niezwykły park świateł, gdzie tysiące kolorowych diod tworzą bajkowy świat.
  • Dubai Safari Park – park rozrywki z prawdziwą przygodą wewnątrz natury. Tysiące zwierząt i prawdziwe afrykańskie safari na pustyni.
  • The Green Planet Dubai – park rozrywki w formie bio-kopuły, która odtwarza czarujący świat lasu tropikalnego.

Fot: Dubai Safari Park, Podróże z Hubertem

Tło: WhatsOnDubai, Youtube

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.