Kiedy lecieć do Abu Dhabi?

Jedno z najważniejszych pytań przy planowaniu urlopu dotyczy „Kiedy najlepiej się tam wybrać?”. To samo dotyczy wakacji w Abu Dhabi. W tym tekście dowiesz się, jaki jest najlepszy termin na wyjazd do Abu Dhabi.

Zachęcamy do skorzystania z naszej wycieczki do Abu Dhabi z polskim przewodnikiem

Fot: widok na centrum Abu Dhabi/Murthy Venkat, Unsplash

Każda podróż rozpoczyna się od planowania. Plan podróży składa się z wielu istotnych elementów. Jednym z najważniejszych czynników wpływających na udany urlop i jego zaplanowanie jest pogoda. Klimat w Abu Zabi – kiedy najlepiej wybrać się na wakacje do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, żeby pogoda była najlepsza? Sprawdźmy to!

W tym artykule dowiesz się:

  • Jaki jest najlepszy miesiąc do odwiedzenia Abu Dhabi pod względem pogody?
  • Jakie są najbardziej popularne miesiące podróży do Abu Dhabi, a jakie są najmniej zatłoczone?

Pogoda w Abu Dhabi – kiedy na wakacje?

Popularność Abu Zabi w ostatnich latach jest coraz większa wśród turystów z Polski. Wszystko dzięki doskonałej infrastrukturze na wakacje i bezpośrednim połączeniom z Polski, które wykonują tanie linie. Kiedy wybrać się na wakacje do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, aby zarówno wypocząć na plaży, ale też nie spalić się podczas zwiedzania Abu Dhabi?

Okres od czerwca do początku września: średnie temperatura w dzień wynosi wtedy ponad 40°C, w nocy nawet ponad 30°C. Morze ma ponad 30°C. Jest duszno i sucho. Jest to pogoda na wakacje nad morzem dla fanów gorącej temperatury. Na zwiedzanie atrakcji i korzystanie z życia w dzień jest zdecydowanie za gorąco.

Miesiące od października do grudnia i od kwietnia do końca maja: te miesiące to zdecydowanie najlepsza data na podróż na wakacje do Abu Dhabi! Temperatury w zależności od miesiąca i dnia wahają się od 26 do 35°C w dzień, w nocy temperatura przyjemnie spada. To idealna pogoda zarówno na plażowanie, jak i zwiedzanie najważniejszych atrakcji Abu Dhabi. Temperatura wody przykładowo w marcu będzie miała około 25°C, a w październiku nawet około 30°C.

Okres od stycznia do marca: to bardzo dobry okres na urlop w Abu Dhabi. Mogą zdarzyć się dni z zimnym wiatrem, ale to zdecydowanie rzadkość. Woda jest ciepła, ma ponad 21°C. Pogoda waha się od 24 do 28°C w dzień. To najlepsze warunki na zwiedzanie najważniejszych atrakcji Abu Dhabi i skorzystanie z wycieczek

Jaki jest najlepszy miesiąc do odwiedzenia Abu Dhabi pod względem pogody?

Trudno wybrać jeden miesiąc. Najlepszymi miesiącami do odwiedzenia i wakacji w Abu Dhabi są: marzec, kwiecień, maj, październik, listopad, grudzień.

Jakie są najbardziej popularne miesiące podróży do Abu Dhabi, a jakie są najmniej zatłoczone?

Najbardziej popularne miesiące to te, w których temperatura jest najmniejsza, ale wciąż świetna na wakacje. Szczyt sezonu w Abu Dhabi przypada na okres od stycznia do marca. Najmniej zatłoczonymi miesiącami są te wakacyjne, czyli od końca czerwca do końca września. Ich mała popularność bierze się ze zbyt wysokiej temperatury.

Najlepsze atrakcje w Abu Dhabi

Poznałeś już najlepsze miesiąca, w których powinieneś polecieć do Abu Dhabi. Wizyta w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wiąże się nierozłączne ze zwiedzaniem jej cudownych atrakcji, takich jak Pałac Prezydencki Zjednoczonych Emiratów Arabskich czy Wielki Meczet Szejka Zajida. Te, i inne atrakcje, takie jak:

Oprócz atrakcji w Abu Dhabi w najniższych cenach, znajdziesz u nas atrakcje w Dubaju, wszystkie z najniższą ceną dostępną w internecie.

Czytaj również: Abu Zabi czy Dubaj – który kierunek wybrać?

Fot: plaże w pobliżu Abu Dhabi/ Photo by n 🎈, Unsplash

Tło: Wielki Meczet Szejka Zajida w Abu Dhabi/ Sharon Ang, Pixabay

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.