Ile trwa lot do Abu Dhabi?

Stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich przyciąga wielu turystów i przedsiębiorców, kusząc nowoczesną architekturą, ekskluzywnymi hotelami oraz rozwiniętym życiem kulturowym. Istotną kwestią podróży do Abu Dhabi jest długość lotu – z kilku polskich miast dostępne są bezpośrednie połączenia do stolicy ZEA. W tym wpisie dowiesz się wszystkiego na temat lotu do Abu Dhabi.

Zwiedzanie Abu Dhabi z polskim przewodnikiem – sprawdź naszą ofertę!

Fot. Wielki Meczet Szejka Zajida w Abu Dhabi/Junhan Foong, Unsplash

Fot. Pasażerowie na lotnisku/William Navarro, Unsplash

Czas trwania lotu z Polski do Abu Dhabi

Czas trwania lotu do Abu Dhabi może różnić się w zależności od miejsca wylotu oraz tego, czy nasza podróż jest bezpośrednia czy z przesiadką. Główne miasta w Polsce, takie jak: Warszawa, Gdańsk, Katowice, Kraków czy Wrocław oferują liczne opcje lotów.

Lot z Warszawy do Abu Dhabi trwa od 10. godzin wzwyż, ponieważ żadna linia nie oferuje połączeń bezpośrednich. Najczęściej, po drodze czeka nas jedna przesiadka.

Z Krakowa i Katowic lot trwa około 5. godzin i jest to lot bezpośredni. Z Wrocławia podróż może trwać trochę dłużej, od 9. godzin wzwyż, ze względu na brak bezpośrednich lotów.

Warto zwrócić uwagę, iż lecąc bezpośrednio z Katowic czy Krakowa do Abu Dhabi, lot trwa około 5. godzin. Natomiast wracając z Abu Dhabi do Polski, nasz lot wydłuży się średnio o godzinę. Na czas lotu może mieć wpływ jego kierunek i siła wiatru, która może sprzyjać podróżom w jednym kierunku i przeciwdziałać w drugim. Gdy samolot leci z wiatrem, może to skrócić czas podróży, podczas gdy latając przeciw wiatrowi, może ją wydłużyć.

Trasa lotu do Abu Dhabi

Istotnym elementem planowania podróży do Abu Dhabi jest sprawdzenie dostępnych połączeń lotniczych  – zarówno bezpośrednich, jak i tych z przesiadkami. Wiele osób wybiera loty bezpośrednie, ceniąc sobie wygodę i oszczędność czasu. 

Linie lotnicze Wizzair oferują tanie i komfortowe loty z Polski do Abu Dhabi. Na chwilę obecną tylko z dwóch miast w Polsce polecimy bez przesiadek do stolicy Emiratów Arabskich – z Krakowa oraz z Katowic.

Natomiast jeśli nie zależy nam na bezpośrednim locie, wiele innych linii lotniczych, takich jak: LOT, Emirates czy Flydubai zabierze nas na pokładach swoich maszyn do Dubaju, który leży godzinę drogi od Abu Dhabi.

Opcja lotu z przesiadką daje nam możliwość wyboru większego komfortu lotu, jak i różnorodnych opcji kulinarnych. Warto zaznaczyć, że linie lotnicze typu WizzAir nie zezwalają na przewóz zwierząt. W związku z tym, chcąc przetransportować swojego pupila, na dzień dzisiejszy musimy zdecydować się na lot z przesiadką.

Z Dubaju do stolicy ZEA dostaniemy się taksówką, autobusem z portu lotniczego, który kursuje co godzinę przez całą dobę lub zamawiając bezpieczny transport z lotniska pod wskazany adres – zamów transfer lotniskowy

Po dotarciu do Abu Dhabi, podróżujący mają okazję zwiedzić znane zabytki, jak np. Wielki Meczet Szejka Zajeda oraz skorzystać z innych atrakcji jakie oferuje to miasto. 

Zwiedzaj Dubaj i z polskim przewodnikiem – sprawdź naszą ofertę!

Długość lotu do Abu Dhabi z różnych miast na świecie

Z większości dużych miast na świecie do Abu Dhabi można dotrzeć bezpośrednimi lotami, co czyni tę metropolię łatwo dostępną dla międzynarodowych podróżnych.

 • Nowy Jork, USA – loty zazwyczaj trwają około 14 godzin w przypadku połączeń bezpośrednich. Główne linie lotnicze to Etihad Airways
 • Londyn, Wielka Brytania – bezpośrednie loty z Londynu Heathrow do Abu Dhabi oferowane przez British Airways trwają około 7 godzin
 • Paryż, Francja – podróż bezpośrednim lotem linii Air France trwa około 7 godzin
 • Tokio, Japonia – bezpośrednie loty oferowane przez Etihad Airways, trwają około 12 godzin
 • Delhi, Indie – bezpośrednie loty trwają około 4 godziny i są często obsługiwane przez Etihad Airways oraz inne, lokalne linie

Zalecenia przed lotem do Abu Dhabi

Odpowiednie przygotowanie przed podróżą, może istotnie poprawić jej komfort i zapewnić nam bezpieczeństwo.

Oto kilka ważnych aspektów, o które warto zadbać:

 • Sprawdź wymagane dokumenty: przed rozpoczęciem podróży upewnij się, że posiadasz wszystkie niezbędne dokumenty podróży. Do Zjednoczonych Emiratów Arabskich wymagane jest posiadanie paszportu, którego ważność musi być dłuższa niż 6 miesięcy, od chwili naszego planowanego opuszczenia tego kraju.
 • Zorganizuj ubezpieczenie podróżnicze: warto rozważyć zakup odpowiedniego ubezpieczenia podróżnego, które zapewni Ci ochronę w razie nieprzewidzianych okoliczności, takich jak: choroba czy utrata bagażu.
 • Spakuj się mądrze: przed pakowaniem przemyśl, jakie ubrania i akcesoria będą odpowiednie dla klimatu i stylu życia Abu Dhabi. Warto pamiętać, że w okresie letnim temperatury mogą być bardzo wysokie, więc lekkie i przewiewne ubrania będą najbardziej komfortowe. W Emiratach przyda Ci się popularna “przejściówka” (adapter), gdyż są tam inne gniazdka elektryczne, niż w Polsce.
 • Poznaj kulturę i zwyczaje miejsca docelowego: zanim wyruszysz w podróż, zdobądź wiedzę na temat miejscowej kultury, obyczajów i zwyczajów. Pamiętaj, że Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraj muzułmański i miejsce o bogatej kulturze i tradycji, więc szacunek dla miejscowej społeczności jest bardzo ważny.
 • Zorganizuj transport z lotniska: zaplanuj wcześniej sposób dotarcia z lotniska do swojego miejsca zameldowania, szczególnie jeżeli wylot jest w nocy lub wczesnym rankiem. Możesz skorzystać z usług taksówek, transportu publicznego oraz wypożyczalni samochodów.

  Chcesz wynająć tanio auto w Dubaju? – wynajem samochodów Dubaj – kliknij tutaj i skorzystaj z naszej zniżki!

Fot. Jedna z głównych ulic w Dubaju/Darcey Beau, Unsplash

Fot. Muzeum Przyszłości, Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie/Kirandeep Singh Walia, Pexels

Fot. Paszport z pieczątką Zjednoczonych Emiratów Arabskich/Podróże z Hubertem

Pytania i odpowiedzi (FAQ)

1. Ile się leci z Polski do Abu Dhabi?
Czas trwania lotu bezpośredniego z Polski do Abu Dhabi wynosi średnio ok. 5-6 godzin. W przypadku lotów z przesiadkami, wszystko zależy od ilości i długości przesiadek.

2. Ile trwa lot z Abu Zabi do Katowic?
Lot bezpośredni z Abu Zabi do Katowic trwa ok. 6 godzin. Jest on niewiele dłuższy, niż lot z Katowic do Abu Zabi ze względu na prądy strumieniowe, które sprzyjają lotom z zachodu na wschód.

3. Ile się leci z Krakowa do Abu Dhabi?
Z Krakowa do Abu Dhabi leci się ok. 5-6 godzin lotem bezpośrednim. Lot z przesiadkami może trwać nawet 8-12 godzin.

4. Jaki jest średni czas lotu do Abu Dhabi z różnych miast na świecie?
Średni czas lotu bezpośredniego z Abu Dhabi do różnych miast wynosi: Nowy Jork – ok. 14 godzin, Londyn – ok. 7 godzin, Paryż – ok. 7 godzin, Tokio – ok. 12 godzin, Delhi – ok. 4 godzin.

5. Czy istnieją bezpośrednie loty z Polski do Abu Dhabi?
Tak, na dzień dzisiejszy bezpośrednio z Polski polecimy z Katowic i Krakowa na pokładach samolotów linii WizzAir.

6. Jakie linie lotnicze oferują szybkie połączenia do Abu Dhabi?
Jedyne bezpośrednie połączenia, a więc i szybkie loty z Polski do Abu Dhabi oferuje na dzień dzisiejszy linia lotnicza WizzAir.

7. Jakie są zalecenia przed lotem do Abu Dhabi?
Przed lotem do Abu Dhabi należy pamiętać:

 • o tym, aby nasz paszport był ważny co najmniej 6 miesięcy od daty opuszczenia ZEA
 • o ubezpieczeniu podróżnym na wypadek nieszczęśliwych sytuacji
 • o odpowiednim do temperatury ubraniu (w tym nakryciu głowy oraz kremach z filtrem UV)
 • o posiadaniu lokalnej waluty (Dirham – AED), amerykańskich dolarów lub karty płatniczej
Autor:

Ewelina Winiarczyk

Miłośniczka podróży, na co dzień pracująca w branży e-commerce. Dzięki pracy zdalnej, może łączyć swoje obowiązki ze zwiedzaniem nowych punktów na mapie świata, co od zawsze było jej marzeniem.