Dubaj – jaka jest tam temperatura wody

Wakacje w Dubaju to niesamowite przeżycie i świetny pomysł na rodzinne wakacje. Wody Zatoki Perskiej, nad którą leży Dubaj, to gwarancja udanego plażowania w ciepłej i przyjemnej wodzie. Dzięki temu tekstowi z łatwością dowiesz się jaka powinna być temperatura wody morskiej w Dubaju dzisiaj.

Jaka jest pogoda w Dubaju i kiedy najlepiej jechać? Sprawdź nasz poradnik o pogodzie – Dubaj – pogoda i klimat

Fot: Plaża La Mer w Dubaju/ Dario Ciraulo, Unsplash

W tym tekście dowiesz się:

Nad jakim morzem/wodą leży Dubaj?

Największe miasto Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Dubaj, leży nad wodami Zatoki Perskiej, inaczej zwanej Zatoką Irańską. Jest ona powszechnie uważana za zatokę, lecz przez swój duży rozmiar można by było ją uznać za morze śródlądowe. Jest połączona z Morzem Arabskim poprzez Zatokę Omańską i Cieśninę Ormuz. Zatoka Perska jest słynna na cały świat z tego, że na jej dnie znajdują się największe złoża ropy naftowej na całym świecie.

Temperatura wody w Dubaju teraz

Jeśli zastanawiasz się jaka temperatura wody będzie w Dubaju podczas twoich wakacji, to świetnie trafiłeś – poniżej dowiesz się jaka temperatura wody w Dubaju powinna być w momencie twojego pobytu lub teraz, jeśli sprawdzasz to tuż przed wejściem do morza.

Najlepsze atrakcje w Dubaju związane z wodą najdziesz właśnie tutaj:

Temperatura wody w Dubaju według miesiąca

Jaka jest temperatura wody w Dubaju w danym miesiącu? Poniżej znajdziesz średnią temperaturę wody w Dubaju dla każdego miesiąca w roku.

Temperatura wody w Dubaju – styczeń

Temperatura wody w Dubaju w styczniu nie powinna przekraczać 22,23 stopni Celsjusza. Temperatura powietrza nie przekracza wtedy 25 stopni. Plażowanie jest możliwe, tak jak przez cały rok, ale wieczorami przez wiatr można zmarznąć.

Temperatura wody w Dubaju – luty

Temperatura wody w Dubaju w lutym ma średnio 21,22 stopnie Celsjusza. To idealne warunki na spokojną kąpiel. Trzeba pamiętać, że to zima, więc mogą występować chłodne wiatry.

Temperatura wody w Dubaju – marzec

Temperatura wody w Dubaju w marcu wynosi średnio 22,23 stopnie Celsjusza. To początek wiosny, więc ogólne warunki pogodowe potrafią wrócić do 30 stopni na zewnątrz.

Temperatura wody w Dubaju – kwiecień

Temperatura wody w Dubaju w kwietniu jest idealna do kąpieli i wynosi średnio około 25 stopni Celsjusza, a w nocy nawet ponad 20 stopni. To początek największego sezonu turystycznego i jeden z najlepszych miesięcy na przyjazd do Dubaju.

Temperatura wody w Dubaju – maj

Temperatura wody w Dubaju w maju wynosi około 27 stopni Celsjusza. Jeśli chcesz spędzić majówkę w gorącej i przyjemnej wodzie, to wakacje w Dubaju to coś dla ciebie.

Temperatura wody w Dubaju – czerwiec

Temperatura wody w Dubaju w czerwcu wynosi około 29 stopni Celsjusza. To najlepsza okazja na wyjazd przed wakacjami i największymi upałami, a zarazem cieszenie się ponad 35 stopniami temperatury w dzień

Fot: plaża w Dubaju z widokiem na Burj Al-Arab/ Marah Bashir, Unsplash

Fot: plaża Al Mazmar w Dubaju/ Rex Benny, Unsplash

Temperatura wody w Dubaju – lipiec

Temperatura wody w Dubaju w lipcu osiąga średnio 31 stopni Celsjusza. To okres wakacyjny, dla tych, którzy lubią prawdziwy upał i kąpiele w ciepłej i przyjemnej wodzie.

Temperatura wody w Dubaju – sierpień

Temperatura wody w Dubaju w sierpniu wynosi nawet 34 stopnie Celsjusza. To najcieplejszy miesiąc dla wody w Dubaju. Woda jest wtedy najlepsza dla fanów gorących, wakacyjnych kąpieli.

Temperatura wody w Dubaju – wrzesień

Temperatura wody w Dubaju we wrześniu wynosi do 33 stopni Celsjusza, więc jest nieznacznie zimniejsza niż w sierpniu. To kolejny miesiąc, który idealnie nadaje się do wakacyjnego wypoczynku i plażowania.

Temperatura wody w Dubaju – październik

Temperatura wody w Dubaju w październiku wynosi około 31 stopni Celsjusza. To początek jesieni, bardziej znośna temperatura, ale wciąż bardzo ciepło, co pozwala na udany wypoczynek nad wodą.

Temperatura wody w Dubaju – listopad

Temperatura wody w Dubaju w listopadzie wynosi około 28 stopni Celsjusza. To jeden z najlepszych miesiąców na wakacje w Dubaju i kąpiel w wodach Zatoki Perskiej.

Temperatura wody w Dubaju – grudzień

Temperatura wody w Dubaju w grudniu wynosi około 25 stopni Celsjusza. To ostatnia okazja na większe ciepło przed zimowym spadkiem temperatury powietrza i wody.

Tabela wartości temperatury wody w Dubaju

Jaka jest temperatura wody w Dubaju zależnie od miesiąca? Kiedy najlepiej jechać do Dubaju, żeby woda była najcieplejsza? Poniżej znajdziesz dokładną tabelkę, która pozwoli ci zaplanować swoje wakacje w Dubaju. Jest to też roczny wykres zmian średniej temperatury wody w Dubaju.

Miesiąc/ Temperatura wodyTemperatura wody w stopniach Celsjusza
Styczeńokoło 22°C
Lutyokoło 21°C
Marzecokoło 23°C
Kwiecieńokoło 25°C
Majokoło 27°C
Czerwiecokoło 29°C
Lipiecokoło 31°C
Sierpieńokoło 34°C
Wrzesieńokoło 33°C
Październikokoło 31°C
Listopadokoło 28°C
Grudzieńokoło 25°C

Tło: plaża w Dubaju z widokiem na Burj Khalifa/ Abhimanyu Jhingan, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.