Co trzeba przeżyć w Dubaju?

Dubaj to miasto potężnych kontrastów, które skrywa ogromną ilość atrakcji. Ciekawe miejsca w Dubaju znajdziemy na każdym kroku, a razem z nimi możemy zapewnić sobie oraz towarzyszom podróży niezapomniane doświadczenia. W poniższym artykule znajdziesz naszą subiektywną listę unikalnych atrakcji w Dubaju.

Zobacz również nasz bestseller – Dubai City Tour z polskim przewodnikiem

Narty na pustyni

Niezapomniane doświadczenia w Dubaju nie mogą być kompletne bez jazdy na nartach na pustyni.
Ski Dubai to stok narciarski, a w rzeczywistości 5 tras o różnych poziomach trudności, gdzie najdłuższa ma aż 400 metrów.
Nie trzeba się martwić o ubrania zimowe, sprzęt narciarski czy skipass. Wszystko jest zapewnione na miejscu.

To również może Cię zainteresować: Romantyczne atrakcje w Dubaju

Galeria Podróżniczych Hubcii

Galeria Podróżniczych Hubcii

Największy ogród na świecie

Nietypowe atrakcje w Dubaju muszą zawierać tak piękne i niezwykłe miejsce jak największy na świecie ogród. Tym bardziej, gdy został stworzony na pustyni. Wizyta w Dubai Miracle Garden to świetny pomysł, bilety są cenowo atrakcyjne, a widok 45 milionów kwitnących kwiatów oraz 250 milionów roślin – NIE Z TEJ ZIEMI! Ogród jest codziennie podlewany, używana jest do tego zwykła, wykorzystana już szara woda, która po przefiltrowaniu nadaje się do ponownego użycia. Jest to atrakcja idealna zarówno dla dzieci jak i dorosłych, a przede wszystkim wszystkich fanów natury.

Rejs jachtem o zachodzie słońca

Niezapomniane doświadczenia w Dubaju można znaleźć nie tylko na pustyni, ale również wodach Zatoki Arabskiej. Rejs jachtem zapewni nie tylko piękne widoki na unikalne atrakcje w Dubaju, zaczynając od Dubai Mariny, przez Palm Jumeirah po Burj Al Arab. Na jachcie znajdują się łazienki oraz kuchnia, a na pokład możesz wnieść swoje napoje i jedzenie (nie ma żadnych limitów). Kilkuosobowa obsługa jachtu dba o bezpieczeństwo na pokładzie.

Galeria Podróżniczych Hubcii

Fot: Denis Harschi, Unsplash

Wspinaczka na Burj Khalifa

Burj Khalifa to główny symbol słynącego z niesamowitego przepychu Dubaju. Najwyższy budynek świata został oddany do użytku w roku 2009, a jego wysokość wynosi 829 metrów – to 3,5x więcej niż Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. Wspinaczka na Burj Khalifę to na pewno unikalna atrakcja w Dubaju, która zapewni ogrom wspomnień, Zaczynając od windy, którą wyjeżdża się w kosmos, po przepiękną panoramę miasta z jednego z pięter udostępnionych dla zwiedzających. Na najwyższy budynek świata najlepiej udać się w godzinach porannych, nie tylko będzie najlepszy widok, najmniej ludzi to dodatkowo macie szansę na inwersję, gdy chmury będą znajdowały się poniżej Was. Warto również wybrać się na zachód, gdy słońce koloruje całe miasto, a potężne wieżowce rozprowadzają promienie po całym mieście tworząc obraz, który można zaliczyć jako niezapomniane doświadczenia w Dubaju.

Przejażdżka po wydmach

Dubaj to nie tylko infrastruktura miasta. To również piękna natura, a pustynia to nie tylko piach i prażące słońce, to miejsce, które zagwarantuje niezapomniane doświadczenia. Jednym z nich jest pustynne safari, gdzie można doświadczyć sporej ilości adrenaliny podczas jazdy quadami, motorami oraz jeepami po wydmach, stworzyć piękne zdjęcia podczas zachodu słońca, spróbować snowboardu na piasku, a ten pełen atrakcji dzień zwieńczyć wizytą w wiosce beduińskiej, gdzie czeka kolacja z tradycyjnymi pokazami tanecznymi.

Galeria Podróżniczych Hubcii

Fot: Anthony Espinosa, Unsplash

Pokazy świateł i fontann

Dubaj słynie z największych fontann i pokazów świetlnych na świecie. Obecnie można obserwować pokazy dronów z plaży JBR obok Dubai Mariny i Ain Dubai, które są wyjątkową atrakcją na całym świecie. Równie ciekawe są pokazy fontann, które znajdują się pod Burj Khalifą i odbywają się codziennie od zachodu słońca co 30 minut, Niespotykane atrakcje Dubaju to temat na książkę a nie artykuł, jest ich tak dużo, że mieszkając tam nawet rok czasu, ciężko byłoby przeżyć wszystkie.

Nietypowe atrakcje w Dubaju

Będąc w Dubaju można przeżyć ogrom innych nietypowych atrakcji jak lot balonem w Dubaju nad pustynią, zjechanie szklaną zjeżdzalnią kilkaset metrów nad ziemią – Sky Views – Szklana Zjeżdżalnia, wejść do największej ramki na świecie – Dubai Frame, która jest od razu muzeum czy wypożyczyć skutery wodne, aby popływać po wodach Zatoki Arabskiej – Jetski przy Burj Al Arab. Te i wiele innych atrakcji można znaleźć w naszym sklepie, do którego serdecznie odsyłamy. Każdy znajdzie tam coś, co sprawi, że odkryje niezapomniane doświadczenia w Dubaju.

Galeria Podróżniczych Hubcii

Autor:

Maciej Tyl

Pasjonat podróży, w wolnej chwili lubi nurkować, przeczytać podróżniczą książkę lub porobić zdjęcia. Jego marzeniem jest móc podróżować po całym świecie, łącząc tą pasję z pracą.