10 budynków, które trzeba zobaczyć w Dubaju

Planujesz swoją podróż do Dubaju? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy listę 10 budynków, które trzeba zobaczyć w Dubaju. W tym artykule odpowiemy na pytania: „Jakie są najbardziej znane budynki w Dubaju?” oraz „jakie są główne cechy charakterystyczne architektury w Dubaju?”.

Sprawdź również: Atrakcje w Dubaju

Budynki w Dubaju – jakie są najbardziej znane budynki w Dubaju?

1. Burj Khalifa

Najwyższy budynek na świecie, Burj Khalifa, to ikona Dubaju. Zbudowany w 2010 roku, osiąga imponującą wysokość 828 metrów. Z tarasu obserwacyjnego na 148. piętrze rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na panoramę miasta.

2. Burj Al Arab

Luksusowy hotel Burj Al Arab w kształcie żagla znają chyba wszyscy. Jest jednym z najbardziej luksusowych miejsc na świecie. Choć dostęp do wnętrza jest ograniczony dla osób, które nie są gośćmi hotelowymi, z zewnątrz można podziwiać jego niesamowitą architekturę. Jest to budynek w Dubaju trzeba zobaczyć.

3. Dubai Mall

To nie tylko największe centrum handlowe na świecie, to również ogrom rozrywki, którą znajdziesz wewnątrz. Tańczące fontanny, oceanarium czy szkielet dinozaura to tylko kilka z ogromnej ilości atrakcji.

4. The Dubai Fountain

To nie jest tradycyjny budynek, ale godne uwagi dzieło sztuki wodnej. Znajdujący się przed Burj Khalifa, jest to jeden z największych zestawów fontann na świecie. Co wieczór prezentuje spektakularne pokazy świetlne i muzyczne.

5. Cayan Tower

Znany również jako Infinity Tower. Budynek miał się obracać o 90˚ tak jak Turning Torso w Malmö, jednak wycofano się z tego pomysłu. Chociaż do dzisiaj jest uważany za obrotowy budynek w Dubaju.

Fot: RKTKN / Unsplash

Fot: Yuliya Pankevich/ Unsplash

6. Muzeum Przyszłości

Muzeum Przyszłości jest miejscem prezentującym najnowsze technologie i innowacje. Znajdzie się w nim również laboratorium badawcze, gdzie eksperci pracują nad projektami przyszłości. Wewnątrz znajdziesz najnowsze rozwiązania technologiczne ze świata. Pamiętaj, aby bilety kupić z dużym wyprzedzeniem.

7. The Frame

Dubai Frame to innowacyjna konstrukcja, 150-metrowa rama, która symbolizuje przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Dubaju. Z jednej strony widok na stare miasto, z drugiej strony panoramiczne widoki na nowoczesne wieżowce. Na szczycie budynku znajduje się szklana platforma, która przyśpieszy twoje bicie serca.

8. Palm Jumeirah

Nie dość, że palma należy do grupy: Nowoczesne budynki w Dubaju to jest jeszcze jednym z największych sztucznych archipelagów na świecie. Oprócz ekskluzywnych rezydencji znajdują się tu także hotele, restauracje i plaże. The View – Palm Jumeirah to arcydzieło inżynierii morskiej jest widoczne nawet z kosmosu. Najlepszy widok na Palme znajdziesz nie tylko z naszych apartamentów, ale również z punktu widokowego.

9. Miracle Garden

Wizyta w Dubai Miracle Garden to świetny pomysł, bilety są cenowo atrakcyjne, a widok 45 milionów kwitnących kwiatów oraz 250 milionów roślin – NIE Z TEJ ZIEMI!

10. Nowoczesne budynki w Dubaju – Rejs!

Tak! Jeżeli planujesz zobaczyć budynki w Dubaju to warto je zobaczyć nie tylko z perspektywy lądu, ale również wody – rejs jachtem po Dubaju. Tym bardziej podczas zachodu słońca, z muzyką, fotografem i poczęstunkiem.

Autor:

Maciej Tyl

Pasjonat podróży, w wolnej chwili lubi nurkować, przeczytać podróżniczą książkę lub porobić zdjęcia. Jego marzeniem jest móc podróżować po całym świecie, łącząc tą pasję z pracą.