Wielka Brytania blokuje linie lotnicze Aerofłot. Jest reakcja Rosji

Dubaj 2022, pomocnik planowania – KLIKNIJ, aby włączyć

W czwartkowy wieczór władze Wielkiej Brytanii ogłosiły pierwszy pakiet sankcji na Rosję w związku z atakiem tego kraju na Ukrainę. Wśród nich znalazł się zapis o zakazie lądowania państwowych rosyjskich linii lotniczych na terenie Wielkiej Brytanii. Rosja nie pozostała dłużna i ogłosiła zamknięcie przestrzeni powietrznej dla przewoźników lotniczych mających swoje siedziby na Wyspach.

Foto: Yury Orlov/ Unsplash

Z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę, Wielka Brytania postanowiła wprowadzić sankcję na Rosję, w tym m.in. na tamtejsze państwowe linie lotnicze Aerofłot. Zgodnie z zapisami, obecnie samoloty tego przewoźnika mają uniemożliwione lądowanie na terytorium Wielkiej Brytanii. Co więcej, angielska drużyna piłkarska Manchester United zerwała kontrakt z Aerofłotem, który był jej oficjalnym przewoźnikiem.

Na odpowiedź rosyjskich władz nie trzeba było długo czekać. Tamtejszy urząd państwowy Rosawiacja poinformował dziś nad ranem o wyłączeniu przestrzeni powietrznej dla wszystkich brytyjskich linii lotniczych  „należących, wynajmowanych, bądź eksploatowanych przez osoby związane z Wielką Brytanią”. Sankcji zostały poddane również loty tranzytowe.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.