Stany Zjednoczone znoszą od maja wszystkie restrykcje wjazdowe

11 maja w USA skończy się stan zagrożenia zdrowia wywołany globalną pandemią Covid-19. Oznacza to, że w maju będziemy mogli już latać do Stanów Zjednoczonych nie martwiąc się o obostrzenia wjazdowe: czyli bez testów i sprawdzania szczepień.

Fot: Times Square, Thomas Habr, Unsplash

W końcu doczekaliśmy się informacji, na którą czekało wielu podróżników z całej Polski. Administracja Prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena oficjalnie poinformowała, że od 11 maja w USA przestaną obowiązywać obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią Covid-19.

Co nowe przepisy oznaczają w praktyce? To co najlepsze, czyli całkowite zniesie obostrzeń wjazdowych. Podróżując do Stanów Zjednoczonych nie trzeba już będzie okazywać na granicy szczepienia na Covid-19. W praktyce wjazd na teren USA wygląda tak jak przed 2020 rokiem.

Stan zagrożenia epidemicznego został wprowadzony w 2020 roku przez ówczesnego prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa. Przez ostatnie 3 lata przechodził kilka modyfikacji, a od prawie roku zniesiono wymóg testów na Covid-19, zostało jedynie okazywanie szczepień. Od maja na szczęście wrócimy do dawnych czasów i nic nie będzie wymagane.

Źródło/ Tło: Nowy Jork, Thomas Habr, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, freelancer i podróżnik. Największy fan Wietnamu i Formuły 1 pod słońcem. Miłośnik klimatu południowych Włoch. Największe marzenie? Zwiedzić każdy zakątek Azji Południowo-Wschodniej!